Ralf Rangnick o zmianie Paula Pogby w meczu z Leeds United

manutd.com Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Ralf Rangnick postanowił wyjaśnić zmianę Paula Pogby w drugiej połowie wygranego starcia z Leeds United. Zdaniem niemieckiego szkoleniowca zmiana podyktowana była zmęczeniem zawodnika oraz chęcią wprowadzenia świeżości w szeregach swojego zespołu.

Środkowy pomocnik znalazł się w wyjściowej jedenastce w meczu z Leeds United. Zawodnik był kluczowym ogniwem przy konstruowaniu akcji ofensywnych Manchesteru United, lecz w 70. minucie opuścił boisko, a zastąpił go Fred. Przypomnijmy, że Pogba dopiero co wrócił po długiej przerwie wywołanej urazem.

– Dobrze sobie radził w pierwszej połowie, lecz nie grał jako skrzydłowy. Wraz z Bruno grali jako ósemki – stwierdził Rangnick w pomeczowej wypowiedzi.

– Na skrzydłach wystawiliśmy Jadona Sancho oraz Jessego Lingarda. Natomiast Pogba poradził sobie bardzo dobrze, lecz po 60 minutach było widać, że był już zmęczony. Jest to normalne, kiedy miałeś tak długą przerwę od piłki.

– Jednak ważne było wprowadzenie dwóch niezwykle energicznych zawodników jak Fred oraz Anthony Elanga.

Obaj zmiennicy wpisali się na listę strzelców w tym meczu. Podopieczni Bielsy w ciągu 60 sekund nadrobili dwubramkową stratę względem rywali, lecz to zmiennicy Manchesteru United zdecydowali tym razem o zwycięstwie drużyny gości.

– Obaj strzelili w końcówce spotkania, a najlepsze w tym jest to, że nie zachęcałem ich do zdobycia goli – dodał Ralf Rangnick.

– Bardziej chodziło mi o wniesienie nowej energii do naszego zespołu. Chcieliśmy po prostu zagrać jak w pierwszej połowie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze