Media: UEFA zmieni miejsce finału Ligi Mistrzów

The Times, ESPN Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

UEFA zapowiedziała na 25 lutego specjalne posiedzenie Komisji Wykonawczej ws. finału Ligi Mistrzów w Petersburgu. Zdaniem mediów UEFA zdecyduje się na zmienienie gospodarza finałowego meczu oraz podejmie decyzję w kwestii barażowego spotkania pomiędzy Polską a Rosją.

W nocy z 23 na 24 lutego nastąpił punkt kulminacyjnych ostatnich prowokacyjnych działań Rosji względem Ukrainy. Federacja Rosyjska postanowiła dokonać bezpodstawnej inwazji na wschodnich sąsiadów Polski. Wiele instytucji, organizacji oraz rządów zanegowało działania Prezydenta Putina i od razu postanowiono nałożyć na Rosję oraz podmioty z nią związane przeróżne kary, sankcje lub wykluczenia.

Podobnie postanowiła działać UEFA, która zapowiedziała specjalne zebranie w sprawie działań Rosji. Według doniesień medialnych m.in. ESPN oraz „The Times” UEFA 25 lutego ma ogłosić nową lokację finału Ligi Mistrzów. Pierwotne plany mówiły, że finalne spotkanie tegorocznej edycji ma odbyć się w Petersburgu w Rosji.

W ostatnich dniach media z całego świata informowały, że w przypadku przeniesienia finału Ligi Mistrzów rozpatrywana może być kandydatura Wembley. Jednak zdaniem ESPN jest to niemożliwe ze względu na zaplanowane na tę datę play-offy EFL, które mają zostać rozegrane właśnie na Wembley. Komitet Wykonawczy ma przedstawić nowego gospodarza finału po jutrzejszym posiedzeniu.

Oświadczenie UEFA: – Śledząc ewolucję konfliktu pomiędzy Rosją a Ukrainą, Prezydent UEFA postanowił zwołać nadzwyczajne posiedzenie Komitetu Wykonawczego w piątek 25 lutego o godzinie 10:00 czasu środkowoeuropejskiego w celu ocenienia sytuacji oraz podjęcia wszelkich niezbędnych decyzji. Kolejne informacje zostaną podane po spotkaniu Komitetu Wykonawczego UEFA.

ESPN poinformowało również, że Komitet Wykonawczy UEFA ma zdecydować w sprawie barażów do nadchodzących Mistrzostw Świata. Przypomnijmy, że za kilka miesięcy reprezentacja Polski zmierzy się z Rosją o miejsce w finale wspomnianych baraży.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze