Oficjalny przewoźnik Man Utd z zakazem lotów do Wielkiej Brytanii

Rząd Wielkiej Brytanii Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson, na forum Izby Gmin potwierdził, że Zjednoczone Królestwo nałożyło zakaz na linie lotnicze Manchesteru United, Aeroflot, w związku z sankcjami przeciwko Rosji.

Wielka Brytania nie zamierza tolerować agresji Federacji Rosyjskiej i aktu napaści na Ukrainę. Premier Boris Johnson ogłosił w trybie natychmiastowym zakaz wydawania wszelkich licencji na eksport towarów podwójnego zastosowania do Rosji. Potwierdza to doniesienia, że CEO Manchesteru United, Richard Arnold, zdecydował się nie przedłużać umowy z rosyjskimi liniami lotniczymi Aeroflot.

W wyniku działań Wielkiej Brytanii, Aeroflot otrzymało zakaz wstępu do Zjednoczonego Królestwa jako część „największego i najbardziej dotkliwego” pakietu sankcji wystosowanych przeciwko Rosji. Zamrożone zostaną również aktywa wszystkich głównych banków rosyjskich, w tym VTB, który jest bankiem państwowym.

Oznacza to, że latem Manchester United będzie poszukiwał nowego oficjalnego przewoźnika. Przypomnijmy, że klub z Old Trafford już przed wylotem do Madrytu na mecz Ligi Mistrzów zdecydował się zrezygnować tymczasowo z usług Aeroflot, które było oficjalnym sponsorem od 2013 roku.

Zamiast tego klub wynajął czarterowe linie Titan Airways, które pochodzą z Anglii, dokonując tego w porozumieniu z rosyjskim sponsorem. 57,3% udziałów Aeroflot należy bowiem do Federacji Rosyjskiej.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze