Rio Ferdinand i Michael Owen radzą Marcusowi Rashfordowi. „Musi wrócić do podstaw”

BT Sport Kamil Chruściel
Zmień rozmiar tekstu:

Dwóch byłych zawodników Manchesteru United, Rio Ferdinand i Michael Owen, wypowiedzieli się na temat słabej formy Marcusa Rashforda, jednocześnie radząc 24-latkowi, co powinien zrobić, aby jego dyspozycja uległa poprawie.

Anglik zaliczył kolejny rozczarowujący występ w pierwszym meczu przeciwko Atletico Madryt w Lidze Mistrzów. W drugiej połowie na murawie zastąpił go Anthony Elanga, który później uratował remis dla „Czerwonych Diabłów”.

– Są rzeczy, w których wcale nie musisz być dobry, aby zbierać pochwały. Jednak wymagające wyzwania umacniają twoją wiarę w siebie i czujesz się coraz pewniej. Uważam, że powinien zacząć wszystko od początku. Nawet jeśli nie grasz z nutą magii, wciąż masz szansę wpłynąć na wydarzenia boiskowe – powiedział Owen dla BT Sport.

Rio Ferdinand zgadza się ze swoim byłym klubowym kolegą. On także chciałby zobaczyć więcej ze strony Marcusa Rashforda.

– Nie widzę się z Marcusem Rashfordem zbyt często, ale chciałbym myśleć, że ogląda swoje występy, obserwując poszczególne elementy gry. Potrzebujesz ludzi wokół siebie. Taktyka to zupełnie coś innego. To coś, co można naprawić. Ale tak jak wspomniał Michael Owen, chodzi o intensywność. Musisz zrobić wszystko, aby rywalowi było ciężko.

– Czy grasz jako lewy skrzydłowy, czy prawy wahadłowy, musisz włożyć w swój występ mnóstwo wysiłku. Nieważne, czy wypadasz dobrze, czy nie, musisz wiedzieć o tym, że tylko ciężką pracą zapewnisz sobie pozostanie w grze – stwierdził Ferdinand.

– Fizycznie Marcus Rashford jest bestią, ale musi wrócić do podstaw. Skupić się na tym, aby wykonać je dobrze. To wszystko nie dotyczy jednak tylko i wyłącznie Marcusa. Wielu innych graczy również powinno zwrócić uwagę na poszczególne aspekty swojej gry, aby się rozwijać.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze