John Murtough i Richard Arnold: walka o czołową czwórkę nie jest ostatecznym celem Manchesteru United

manutd.com Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Dyrektor sportowy Manchesteru United, John Murtough, wierzy, że “Czerwone Diabły” w tym sezonie wywalczą miejsce w czołowej czwórce, ale jednocześnie podkreślił, że głównym celem klubu musi pozostać rywalizacja o najważniejsze trofea.

Klub z Old Trafford w bieżącym sezonie zmaga się z różnymi trudnościami, które znacznie utrudniły mu walkę o zajęcie miejsc premiowanych grą w Lidze Mistrzów. Aktualnie podopieczni Ralfa Rangnicka próbują obronić czwartą pozycję przed West Hamem, Arsenalem oraz Tottenhamem, które ciągle depczą im po piętach.

John Murtough wyraźnie zakomunikował, że miejsce w pierwszej czwórce nie jest wystarczającym osiągnięciem dla klubu, który wciąż marzy o powrocie do rywalizacji o największe laury.

Ponadto, dyrektor sportowy dwudziestokrotnego mistrza Anglii zapewnił, że trwa dogłębny proces poszukiwania nowego menedżera, którego celem będzie przywrócenie Manchesteru United do walki o krajowe trofea oraz w Europie.

– Obecnie prowadzimy szczegółowy proces w celu powołania nowego, pełnoetatowego menedżera, który obejmie tę rolę latem tego roku. Jego celem będzie przywrócenie nas do rywalizacji o krajowe oraz europejskie tytuły.

– Wiemy, że regularność jest kluczem w dążeniu do uzyskania w tym sezonie miejsca w czołowej czwórce. Chcę jednak powtórzyć, że nie jest to ostateczny cel dla Manchesteru United i wszyscy w klubie są skoncentrowani na walce o najważniejsze trofea.

– Ogólnie rzecz biorąc, choć istnieje potencjał do dalszej poprawy oraz progresu, uważamy, ze mamy odpowiednie struktury w zespołach męskich, żeńskich oraz w akademii, które pozwolą nam odnieść długoterminowy sukces. Nadal będziemy nieustannie pracować i inwestować, aby go osiągnąć.

Ze zdaniem dyrektora sportowego zgadza się nowy dyrektor generalny klubu, Richard Arnold, który dodał, że głównym celem Manchesteru United jest zdobywanie trofeów, ale do tego potrzebne będzie zbudowanie zwycięskiej mentalności oraz kultury. Kluczowym priorytetem dla Richarda Arnolda jest również utworzenie Rady Doradczej Kibiców, która ma ułatwić dialog pomiędzy klubem a przedstawicielami kibiców.

Przeczytaj również:  Bruno Fernandes dla The Athletic (cz. II): pomysły Rangnicka nie pasowały do naszego zespołu

– Mamy jasno sprecyzowaną wizję i wdrażamy strategię, która pozwoli nam odnieść sukces. Realizował ją będzie specjalnie wyznaczony do tego zespół kierowniczy. Będziemy krzewić kulturę doskonałości poprzez stworzenie środowiska piłkarskiego na światowym poziomie.

– Jednocześnie pragniemy wzmacniać rolę kibiców w sercu tego klubu i wykorzystywać siłę Manchesteru United do wywierania pozytywnego wpływu na ludzi, środowisko oraz społeczeństwo.

– Pragnę podkreślić, że wszyscy w klubie są zgodni co do naszej strategii, która ma zapewnić trwałe sukcesy na boisku i zrównoważony model działania poza nim – skwitował Richard Arnold.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze