manutd.com

Akademia Manchesteru United ogłosiła marzec Miesiącem Świadomości Zdrowia Psychicznego

manutd.com Patryk Tabak
Zmień rozmiar tekstu:

Marzec 2022 roku w Manchesterze United upłynie pod znakiem dbania o zdrowie psychiczne. Akademia klubu ogłosiła, że będzie on nosił miano Miesiąca Świadomości Zdrowia Psychicznego. Ambasadorem inicjatywy został kapitan „Czerwonych Diabłów” – Harry Maguire.

Ustanowienie marca Miesiącem Świadomości Zdrowia Psychicznego ma zwrócić uwagę na pracę, jaką Akademia Manchesteru United wykonuje w tym zakresie przez cały rok. Ściśle współpracuje ona z organizacjami zdrowotnymi i charytatywnymi i bierze udział w opracowywaniu specjalnego programu, który ma na celu promowanie zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia wśród młodzieży.

Na marzec zaplanowano szereg działań – odbędą się między innymi warsztaty z psychologii sportu, szkolenia praktyczne czy liczne panele dyskusyjne. Każdy tydzień będzie koncentrował się na innym temacie obracających się wokół pięciu sposobów na utrzymywanie dobrego samopoczucia opracowanych przez organizację Mind.

W wydarzeniach będą brać udział piłkarze pierwszej drużyny Manchesteru United oraz legendy klubu. Opowiedzą oni o swoich osobistych doświadczeniach, a także odpowiedzą na pytania dotyczące budowania odporności psychicznej na przestrzeni całej kariery.

Do Akademii dołączą także inne kluby, takie jak Bayern Monachium czy Benfica. Będą one wymieniać się doświadczeniem oraz zgromadzonymi zasobami. Ambasadorem Miesiąca Świadomości Zdrowia Psychicznego został Harry Maguire. Kapitan Manchesteru United będzie aktywnie uczestniczył w wielu sesjach, a także zachęcał do rozmów na temat zdrowia psychicznego. Cały marzec piłkarze oraz pracownicy klubu będą ponadto nosić zieloną wstążkę, aby podnosić świadomość w tym temacie.

– Jesteśmy naprawdę dumni z ogromnej pracy, jaką wykonujemy w zakresie wspierania piłkarzy pod kątem zdrowia psychicznego – przyznał Nick Cox, dyrektor Akademii. – Miesiąc Świadomości Zdrowia Psychicznego umożliwia Akademii podkreślenie tych działań, które wykonujemy przez cały rok.

– Zdrowie psychiczne naszych piłkarzy jest tak samo ważne, jak ich rozwój fizyczny i techniczny. Dlatego odgrywamy sporą rolę w podejmowaniu działań, które mają na celu zachęcić do zabierania głosu w tym temacie. Miesiąc Świadomości był starannie projektowany przez ostatni rok. Będziemy wspierać zawodników, ich rodziców, a także cały personel Akademii w proaktywnym podejściu do dbania o swoje zdrowie psychiczne.

– Grupy poznają również bezpośrednie oznaki, które mogą wskazywać na to, że ktoś zmaga się z problemami psychicznymi, a także dostępne mechanizmy wsparcia. Piłkarze będą mieli z tego sporą korzyść. Liczymy, że kibice także zaangażują się w kampanię. Wtedy Akademia z pewnością odegra swoją rolę w zachęcaniu wszystkich do wspólnego promowania zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia.

Głos w sprawie zabrał również Ambasador Miesiąca Świadomości Zdrowia Psychicznego i kapitan pierwszej drużyny Manchesteru UnitedHarry Maguire.

– Klub wykonuje fantastyczną pracę w tym aspekcie w pierwszej drużynie. Nie mogę się doczekać, aby móc bezpośrednio zacząć wspierać Akademię w jej działaniach w ramach Miesiąca Świadomości. Z pierwszej ręki wiem, czego doświadczają piłkarze w okresie rozwoju. Jako kapitan zawsze jestem do dyspozycji, by wspierać ich podczas przechodzenia przez ten system.

– Ważne jest, aby wszyscy czuli się komfortowo omawiając wszystkie problemy, jakie mogą mieć. Społeczeństwo powinno też promować kwestię zdrowie psychicznego w odniesieniu do wszystkich. Miesiąc Świadomości zapewnia idealną platformę do wykorzystania już wykonanej pracy w celu promowania zdrowia i dobrego samopoczucia u naszych młodych piłkarzy.

Manchester United konsekwentnie wykazywał swoje zainteresowanie na rzecz równości, różnorodności i integracji. W ramach tego zobowiązania klub regularnie podnosił świadomość w tym zakresie i próbował podjąć wiele ważnych problemów obecnych w społeczeństwie, takich jak właśnie zdrowie psychiczne.

Co więcej, „Czerwone Diabły” uruchomiły własny program równości, za którym stoi hashtag #allredallequal. Obejmuje on ciężką pracę wykonaną przez zawodników, personel i kibiców Manchesteru United.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze