ESPN: Carlo Ancelotti kandydatem na menedżera Man Utd, ten Hag sceptyczny wobec struktury klubu

ESPN Daniel Białek
Zmień rozmiar tekstu:

Jak informuje Rob Dawson z ESPN Carlo Ancelotti jawi się jako zaskakujący kandydat do zastąpienia Ralfa Rangnicka na fotelu menedżerskim. Obecny szkoleniowiec Realu Madryt ma być jednak widziany w klubie z Old Trafford tylko jako opcja krótkoterminowa.

Zainteresowanie włoskim trenerem związane jest z komplikacjami, których Manchester United boi się w kontekście negocjacji z głównymi celami klubu. Ancelotti traktowany jest jako plan awaryjny, w razie gdyby nie udało się pozyskać żadnego z pięcioosobowej listy kandydatów długoterminowych. Na jej czele niezmiennie znajdują się Erik ten Hag i Mauricio Pochettino.

Utytułowany menedżer ma bliską relację z sir Alexem Fergusonem, którego porad chętnie słucha Richard Arnold odkąd został on dyrektorem wykonawczym. Źródła ESPN donoszą, że faworytem legendarnego menedżera jest Mauricio Pochettino, ale Szkot doradza klubowi, by ten rozważył kandydaturę Ancelottiego, jeśli Argentyńczyk wykluczyłby przyjście na Old Trafford.

Zwolennicy Ancelottiego postrzegają go jako dobrą opcję krótkoterminową ze względu na jego liczne sukcesy w Premier League i Lidze Mistrzów. W Man Utd docenia się również jego doświadczenie w pracy z wysoko renowowanymi graczami.

Najbardziej pożądani w Manchesterze United szkoleniowcy to Mauricio Pochettino i Erik Ten Hag, ale w klubie pojawiają się konkretne wątpliwości odnośnie ich dostępności. Były menedżer Tottenhamu łączony jest z zastąpieniem właśnie Carlo Ancelottiego w Realu Madryt. Erik ten Hag nie jest za to przekonany co do struktury w klubie z Old Trafford. Holender wolałby pracować w miejscu z jasnym podziałem obowiązków, tak jak to ma miejsce w Ajaxie Amsterdam.

Kolejnym trenerem, którego angaż rozważa Manchester United jest Luis Enrique jednak ten prowadzi obecnie reprezentację Hiszpanii. Hiszpan dostępny będzie najwcześniej po grudniowych Mistrzostwach Świata, podczas gdy sezon Premier League zaczyna się w sierpniu.

Drużyna Carlo Ancelottiego prowadzi w lidze z sześciopunktową przewagą, ale jego przygoda z Realem Madryt nie układa się idealnie. 62-latek był niedawno ostro krytykowany po tym jak jego zespół został stłamszony przez Paris Saint Germain Mauricio Pochettino.

Włoch prowadził w Premier League Chelsea i Everton wygrywając z klubem ze Stamford Bridge tytuł mistrzowski i FA Cup. Ancelotti wygrał również trzykrotnie rozgrywki Ligi Mistrzów, w 2014 razem z Cristiano Ronaldo.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze