Sprawozdanie finansowe Manchesteru United. Ile kosztowało zwolnienie Ole Gunnara Solskjaera?

goal.com Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United opublikował we wtorek wyniki finansowe za drugi kwartał, obejmujące okres do 31 grudnia 2021 roku. Dowiadujemy się z nich m.in., ile kosztowało zwolnienie Ole Gunnara Solskjaera. 

Norweski szkoleniowiec po serii rozczarowujących i kompromitujących wyników został zwolniony z funkcji menedżera pod koniec listopada, a ostatnie wyniki finansowe potwierdziły, jak kosztowne było to rozwiązanie dla klubu.

W raporcie możemy przeczytać, że rozstanie z Norwegiem oraz jego sztabem szkoleniowym kosztowało Manchester United 10 milionów funtów. Przypomnijmy, że w ciągu dwóch tygodni odeszli po nim Michael Carrick, Kieran McKenna oraz Martyn Pert, którzy jeszcze przez chwilę pełnili rolę „sztabu kryzysowego”.

Ole Gunnar Solskjaer otrzymał na odchodne około 7 milionów funtów, a pozostałe 3 miliony funtów zostały wypłacone „niektórym członkom sztabu trenerskiego”.

Ze sprawozdania finansowego możemy dowiedzieć się także, że dzięki złagodzeniu restrykcji związanych z COVID-19 przychody klubu wzrosły o 7%, a koszty wynagrodzeń w tym kwartalne wyniosły 97,7 miliona funtów, co stanowi wzrost o 16 milionów funtów, czyli o 19,6% w stosunku do poprzedniego kwartału. Wpływ na to mają inwestycje w skład pierwszego zespołu.

Zadłużenie klubu wynosi obecnie 498,8 miliona funtów – o 8,6% więcej niż w ostatnim raporcie. Manchester United twierdzi, że to efekt pandemii koronawirusa oraz braku przedsezonowego tournee. Zadłużenie główne ma „pozostawać bez zmian”.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze