“Daily Mail”: Erik ten Hag rozpoczął naukę angielskiego, by przygotować się do pracy w Anglii

Daily Mail Kamil Chruściel Kamil Chruściel
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag jest jednym z kandydatów do zostania nowym szkoleniowcem “Czerwonych Diabłów”. Holender rozpoczął naukę języka angielskiego, aby przygotować się do ewentualnego przybycia do Anglii. 52-latek oznajmił, że zamierza opuścić Ajax z końcem obecnego sezonu.

Jak donosi dziennikarz “Daily Mail” Sami Mokbel, menedżer Ajaxu Amsterdam pragnie dołączyć do Manchesteru United, a płynna mowa w języku angielskim ma go przygotować na rozmowy z klubem z Old Trafford. Lekcje pomogą Holendrowi także wtedy, gdy pojawi się inna oferta pracy.

Erik ten Hag jest obok Mauricio Pochettino kandydatem z największymi szansami na przejęcie sterów w Manchesterze United i zastąpienie Ralfa Rangnicka na stanowisku szkoleniowca. W kontekście objęcia posady trenerskiej wymienia się także nazwisko Carlo Ancelottiego, który pracował wcześniej w Evertonie oraz Chelsea, a obecnie ponownie jest menedżerem Realu Madryt.

Wcześniej Erik ten Hag był łączony z pracą w Tottenhamie, zanim pojawił się tam Nuno Espirito Santo. Wiarygodne źródła poinformowały jednak, że bariera językowa podczas rozmów Holendra z klubem, była czynnikiem, który zadecydował o tym, że ostatecznie nie usiadł on na ławce trenerskiej “Kogutów”.

Wydaje się być prawdopodobnym, że Manchester United w nadchodzących tygodniach rozpocznie rozmowy z Holendrem, a nauka języka angielskiego zdecydowanie zwiększy jego możliwości osiągnięcia porozumienia z klubem z Old Trafford.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze