Rio Ferdinand: Manchester United powinien rozważyć sprowadzenie Johna McGinna lub Declana Rice’a

FIVE Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Rio Ferdinand na swoim kanale w serwisie You Tube postanowił zasugerować Manchesterowi United, jakim zawodnikom klub powinnien się przyglądać w przypadku prób pozyskania nowego defensywnego pomocnika. Ferdinand podkreślił, że jego wymarzonymi ruchami transferowymi są przenosiny Johna McGinna lub Declana Rice’a na Old Trafford.

Legenda Manchesteru United oraz reprezentacji Anglii postanowiła wypowiedzieć się po ostatnim meczu „Czerwonych Diabłów”. Klub z Old Trafford zremisował bezbramkowo z walczącym o utrzymanie Watfordem, co skomplikowało sytuację podopiecznych Ralfa Rangnicka w tabeli ligowej. Zdaniem Ferdinanda jego były klub musi kupić klasowego defensywnego pomocnika, aby na poważnie liczyć się w wyścigu o trofea.

– Oczywiście. Wydaje mi się, że jest dwóch kandydatów z odpowiednimi charakterami [McGinn oraz Rice].

– Uważam, że charakter jest jednym z najważniejszych elementów bycia zawodnikiem. Oczywiście przede wszystkim pragniemy wysokiej klasy oraz jakości w potencjalnych wzmocnieniach. Jednak w zespole musisz zbudować odpowiednie charaktery, jeśli chcesz rozwijać zespół.

– Musisz zadbać o odpowiednią kulturę w klubie, lecz do tego potrzebujesz zawodników, którzy to napędzą. Jeśli zamierzasz kupić kogoś, to zespół do spraw rekrutacji powinien przyjrzeć się temu aspektowi.

– Myślę, że niektórzy stwierdzą, że „John McGinn nie jest wystarczająco sexy wzmocnieniem”, lecz sądzę, że naprawdę jest bardzo dobrym zawodnikiem. Pod każdym możliwym aspektem jest świetnym chłopakiem, profesjonalistą, nie boi się rozmawiać z ludźmi, aby wydobyć z nich to, co najlepsze.

– Byłby bardzo dobrym elementem w tej układance i byłby wystarczająco dobry na boisku. Czy dałby radę poprowadzić nas do sukcesów w Lidze Mistrzów oraz Premier League? Prawdopodobnie nie opiera się wyłącznie na umiejętnościach, lecz również charakterze, który dużo znaczy w tej dyscyplinie.

– Jeśli chodzi o Declana Rice’a, to wystarczająco dużo o nim powiedziałem, po prostu go uwielbiam. Kocham go jako zawodnika oraz człowieka. Jeśli jesteś jednym z najlepszych klubów, to chcesz budować wokół niego zespół.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze