Alejandro Garnacho z powołaniem do seniorskiej reprezentacji Argentyny

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Członek klubowej akademii Alejandro Garnacho został powołany do seniorskiej reprezentacji Argentyny. Na co dzień zawodnik reprezentuje barwy zespołu U18 Manchesteru United i dotychczas nie miał okazji na zaliczenie debiutu w seniorskiej piłce.

17-latek przed akademią Manchesteru United reprezentował barwy zespołów młodzieżowych hiszpańskiego Atletico Madryt. W październiku 2020 roku zawodnik zdecydował się na kolejny krok w swojej karierze, którym były przenosiny do zespołu U18 “Czerwonych Diabłów”.

W tym sezonie niezwykle utalentowany Garnacho zaliczył łącznie 25 spotkań dla zespołów U18 i U19. Jeśli chodzi o zdobyte bramki, to od startu bieżącej kampanii napastnik wpisał się na listę strzelców 10 razy oraz 5-krotnie asystował przy bramkach swoich kolegów.

Były gracz Atletico Madryt otrzymywał powołania do reprezentacji Hiszpanii U17 i U18, lecz zadebiutował tylko w zespole U18, w którym rozegrał łącznie 3 spotkania. Teraz, zawodnik dość szybko stanął przed możliwością wyboru dorosłej reprezentacji w piłce mężczyzn.

Garnacho otrzymał powołanie do seniorskiej kadry narodowej Argentyny, lecz nie oznacza to, że zawodnik już na stałe został przypisany do reprezentacji z Południowej Ameryki. Argentyńczycy w ramach nadchodzącego zgrupowania zmierzą się z Ekwadorem oraz Wenezuelą.

Zgodnie z zasadami FIFA piłkarz przede wszystkim musi mieć dwa paszporty, aby być uprawnionym do zmiany kadry. Następnie dany gracz nie może mieć więcej niż 21 lat w momencie swojego ostatniego spotkania dla reprezentacji, którą chciałby zamienić na inną. Ostatnim wymogiem jest nierozegranie trzech spotkań w ramach seniorskiej drużyny danego kraju (nie wliczają się w to duże turnieje jak EURO lub Mistrzostwa Świata).

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze