Maximilian Oyedele powołany do reprezentacji Polski U18

PZPN Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o powołaniu zawodnika akademii Manchesteru United do reprezentacji Polski U18. Maximilian „Maxi” Oyedele będzie członkiem zgrupowania „Biało-czerwonych”, którzy zmierzą się towarzysko w dwumeczu ze Szwajcarami.

Na co dzień Oyedele reprezentuje barwy U18 Manchesteru United. Zawodnik preferuje grę w środku boiska, a w tym sezonie najczęściej wystawiany był jako defensywny pomocnik, lecz może zagrać również jako pomocnik ustawiony nieco wyżej. W trwającej kampanii młodzieżowiec rozegrał już 17 spotkań w barwach klubu z Old Trafford, w których zdobył jedną bramkę.

17-latek ma zarówno paszport Nigeryjski, jak i Polski. Fakt ten postanowili wykorzystać działacze PZPN oraz sztab kadry młodzieżowej Polski, którzy zdecydowali się powołać piłkarza akademii Manchesteru United do drużyny U18 „Biało-czerwonych”. Młodzieżowi reprezentanci Polski zmierzą się w dwumeczu towarzyskim ze Szwajcarami. Pierwsze spotkanie zaplanowano w Bernie na 23 marca 16:00, a rewanż odbędzie dwa dni później.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze