Glazerowie rozpatrują 3 opcje przebudowy Old Trafford. W grę wchodzi zburzenie stadionu

utdreport Łukasz Pośpiech
Zmień rozmiar tekstu:

Old Trafford to jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w światowym futbolu. Doczekał się nawet swojej wersji z klocków LEGO, a miliony fanów od razu rozpoznają stadion po samym kształcie. Już niedługo jednak możliwe, że zobaczymy nową odsłonę legendarnego „Teatru Marzeń”.

Glazerowie, którzy zarządzają obiektem, nie podjęli jeszcze decyzji, ale jak informuje Ian Ladyman związany z „Daily Mail”, ta ma zapaść wkrótce. Na ten moment Amerykanie rozpatrują następujące możliwości:

  • całkowite zrównanie Old Trafford z ziemią i postawienie stadionu od nowa;
  • przebudowa i powiększenie South Stand;
  • pozostawienie struktury stadionu nienaruszonej i odnowienie trybun wraz z przestrzenią biurową.

Na ten moment uważa się, że Glazerom najbliżej do drugiego wariantu, który zakłada rozbudowę South Stand. Jest to jedyna z trybun, która nie została podwyższona, co w bardzo charakterystyczny sposób odbija się na wyglądzie obiektu.

Dla jednych jest to jeden z symboli Old Trafford, który sprawia, że stadion nie jest tak zamknięty, podczas gdy inni widzą tam miejsce na zmieszczenie jeszcze kilku tysięcy dodatkowych siedzeń.

Takie preferencje właścicieli klubu nie wykluczają jednak opcji zburzenia Old Trafford i zastąpienia go nowym obiektem. Jak rozumieją media, architekci i firmy budowlane mają sprawdzać i taką opcję podczas negocjowania kontraktu z Manchesterem United.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze