David de Gea po przegranej z Atletico Madryt: nie zagraliśmy wystarczająco dobrze w obu spotkaniach

BT Sport Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United pożegnał się z Ligą Mistrzów na etapie 1/8 finału. „Czerwone Diabły” przegrały na własnym boisku z Atletico Madryt 0:1. David de Gea w pomeczowym wywiadzie dla BT Sport skomentował to spotkanie. 

Podopieczni Ralfa Rangnicka nie zdołali zdobyć na Old Trafford ani jednego gola i ulegli wyrachowanemu stylowi gry Atletico Madryt, ostatecznie żegnając się z rozgrywkami Ligi Mistrzów. Odpadnięcie z europejskich pucharów oznacza, że Manchester United od pięciu lat nie sięgnął po żadne trofeum. David de Gea uważa, że w tak wielkim klubie jest to niedopuszczalne.

– Jesteśmy naprawdę rozczarowani tym rezultatem. Trudno mi wyrazić słowami, jak teraz się czujemy. Nie zrobiliśmy wystarczająco dużo w obu spotkaniach, aby wygrać ten dwumecz.

– Kreowanie sytuacji bramkowych przychodziło nam z trudem. Taki jest futbol i tak wygląda Liga Mistrzów. Odpadamy z najważniejszych rozgrywek, więc jesteśmy naprawdę smutni.

– Po tym jak Atletico Madryt zdobyło gola wyrównującego, natychmiast zamurowało się przed Janem Oblakiem. To drużyna, która bardzo polega na grze defensywnej i trudno jest strzelić im bramkę. Próbowaliśmy do ostatniego gwizdka sędziego, ale czegoś zabrakło.

– Nie chcę wypowiadać się na temat sędziego. Każdy, kto oglądał to spotkanie, widział, co się działo. Nie zmienimy tego. Nie zagraliśmy wystarczająco dobrze.

– To oczywiste, że brak trofeów od pięciu lat to niedopuszczalna sytuacja w tym klubie. Klub znalazł się w trudnej sytuacji, podobnie jak my oraz kibice. Jest ciężko. Tak jednak wygląda nasza rzeczywistość.

– Nie możemy przestać walczyć. Jest mi bardzo smutno, ale nie byliśmy wystarczająco dobrzy – podsumował Hiszpan.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze