Rio Ferdinand: Manchester United powinien sprowadzić Marquinhosa i Ronalda Araújo

Rio Ferdinand Presents FIVE Rafał Skirliński
Zmień rozmiar tekstu:

Przed letnim okienkiem transferowym Manchester United łączony jest z kilkoma środkowymi obrońcami. Rio Ferdinand przyznał, że chciałby, aby drużyna wzmocniła swoją defensywę poprzez sprowadzenie Marquinhosa z Paris Saint-Germain i Ronalda Araujo z Barcelony.

„Czerwone Diabły” kupiły latem Raphaela Varane’a, lecz ich problemy defensywne są na tyle duże, że stracili więcej bramek (40) niż jakakolwiek inna drużyna w pierwszej ósemce tabeli Premier League. Kontuzje, choroby i słaba forma sprawiły, że linii obrony brakuje stabilności.

Podczas gdy Varane prezentował się pewnie, jego partner Harry Maguire przeżywał trudną kampanię. Często popełniał kosztowne błędy i był ostro krytykowany.

Chcąc wzmocnić swoją defensywę w przyszłym sezonie, klub z Old Trafford jest już łączony z kilkoma środkowymi obrońcami, w tym z Antonio Rudigerem z Chelsea. Tego lata kończy mu się kontrakt na Stamford Bridge i wielu kibiców chciałoby, aby klub podpisał z nim kontrakt.

Ferdinand zaproponował jednak, do kogo Man Utd powinien zwrócić się w zamian, wymieniając Marquinhosa i Araujo. Ten drugi, który jest wysoko oceniany w Barcelonie, w ostatnich tygodniach również był łączony z przenosinami na Old Trafford.

– Podpisałbym kontrakt z Marquinhosem i Urugwajczykiem z Barcelony – Araujo – powiedział Ferdinand w swoim podcaście Vibe with Five.

Chociaż Manchester United mocno zainwestował w swoją defensywę latem podpisując Varane’a, nadal pojawiają się znaki zapytania dotyczące przyszłości Maguire’a w klubie, szczególnie jako kapitana. Ferdinand wyraził współczucie dla byłego zawodnika Sheffield United, podkreślając, że każdy piłkarz przeżywa okres, w którym szczęście mu nie sprzyja.

– Są takie momenty w karierze, a Harry Maguire właśnie przez nie przechodzi, kiedy we wszystkim co robisz pojawia się problem lub błąd.

– Każdy błąd, który popełnisz, jest karany i podkreślany. W mojej karierze zdarzało się, że popełniałem błędy, ale nie tracono przeze mnie wielu bramek. Wyciągał mnie z tego bramkarz lub Nemanja Vidić wybijał piłkę.

– Tak właśnie dzieje się w drużynach. Maguire potrzebuje odrobiny szczęścia, aby wyjść z tego spadku formy, który obecnie przeżywa – dodał Ferdinand.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze