Konferencja prasowa De Gei po odpadnięciu z Ligi Mistrzów. “Wierzę, że ten klub powróci na szczyt, ale nie wiem kiedy”

MUTV DeyZ Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

David de Gea jako przedstawiciel piłkarzy pojawił się na konferencji prasowej po przegranej 0:1 z Atletico Madryt i odpadnięciu z Ligi Mistrzów.

Hiszpański bramkarz został wybrany do podzielenia się swoimi refleksami po odpadnięciu z Champions League na etapie 1/8 finału. 31-latek bardzo mocno przeżył tę porażkę i wyraził swoje rozczarowanie związane z brakiem trofeów na Old Trafford od pięciu lat. De Gea wierzy jednak, że Manchester United powróci do rywalizacji z najlepszymi zespołami na świecie.

Jak czujecie się po tej porażce? Jaka atmosfera panuje w szatni?

– Trudno opisać słowami, jak się czujemy. To dla nas trudny moment, ale czegoś zabrakło w obu spotkaniach. Atletico Madryt to bardzo doświadczona drużyna, która wie, jak rozgrywać takie mecze. Mówiąc szczerze, jest nam bardzo ciężko.

Czy trudno wam przyjąć tę porażkę, biorąc pod uwagę, że wywieźliście korzystny rezultat z Madrytu?

– Nigdy nie jest łatwo, kiedy odpadasz z takich rozgrywek, a szczególnie kiedy osiągasz dobry rezultat w meczu wyjazdowym. Graliśmy na własnym boisku przed naszą publicznością. Nie wiem, co powiedzieć. Nie wygraliśmy i znowu odpadamy. To kolejny zły rok dla naszego zespołu.

Wiem, że jest ci trudno mówić o tej porażce, zwłaszcza, że Manchester United od pięciu lat nie sięgnął po żadne trofeum. Nie uważasz, że trwa to zbyt długo jak na taki klub?

– Masz rację. Minęło zbyt wiele lat, odkąd ostatni raz zdobyliśmy trofeum. Mówiąc szczerze, trudno nawet mówić o walce o jakiekolwiek puchary. Musimy postawić sprawę jasno. Chcemy walczyć o najwyższe laury. Mamy dość walki o czołową czwórkę, a potem odpadania z Ligi Mistrzów w taki sposób. Powinniśmy wymagać od siebie zdecydowanie więcej, ponieważ ten klub jest zbyt wielki na to, gdzie teraz się znajduje.

Widzę, że jesteś bardzo sfrustrowany. Pojawiło się sporo oskarżeń wobec decyzji arbitra. Co o tym sądzisz?

– Nie ma sensu dyskutować po meczu o decyzjach arbitra. Nie lubię rozmawiać o sędziach.

Czy rozmawiacie między sobą, co powinno się zmienić, aby Manchester United wrócił do walki o najwyższe cele? Uważasz, że znajdujecie się na odpowiedniej ścieżce?

– Wszyscy chcemy jak najlepiej dla tego klubu. Gram tu od wielu, wielu lat. Kocham ten klub. Fani również, co pokazali na przestrzeni całego widowiska. Byli niesamowici. Wierzę, że ten klub wróci na szczyt, ale nie wiem kiedy. Będziemy o to walczyć.

Czego wam zabrakło w tym spotkaniu?

– Atletico Madryt posiada ogromne doświadczenie w takich meczach – rozgrywali je wiele razy. W obu tych spotkaniach mieli naprawdę mało sytuacji. Myślę, że byliśmy bardzo dobrze przygotowani, ale zabrakło nam doświadczenia, jak zarządzać takimi starciami.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze