Peter Schmeichel: odpadnięcie z Ligi Mistrzów zachęci zawodników do lepszej postawy w Premier League

manutd.com Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Legendarny bramkarz Manchesteru United Peter Schmeichel postanowił skomentować ostatni mecz swojej byłej drużyny w Lidze Mistrzów. Zdaniem Duńczyka odpadnięcie z europejskich rozgrywek zmotywuje zawodników do lepszej gry w Premier League.

Od końca sezonu podopiecznych Ralfa Rangnicka dzieli już tylko dziewięć spotkań. Aktualnie Manchester United znajduje się na 5. lokacie w lidze i traci do wyżej rozstawionego Arsenalu wyłącznie jeden punkt, jednak „Kanonierzy” mają trzy zaległe spotkania do rozegrania względem „Czerwonych Diabłów”.

Na chwilę obecną to zespół z Londynu jest faworytem do zajęcia na koniec sezonu 4. miejsca  gwarantującego grę w Lidze Mistrzów. Zdaniem legendy Manchesteru United, Petera Schmeichela podopieczni Rangnicka są w stanie pokonać zespół Mikaela Artety w pojedynku o czołową czwórkę.

– Mam nadzieję, że uda nam się tego dokonać – mówił Schmeichel w rozmowie z BBC.

– Patrząc na jakość niektórych zawodników oraz na ich osiągnięcia, wydaje mi się, że odpadnięcie z Ligi Mistrzów może być wielką skazą na ich dumie. Teraz grają tylko w Premier League. Wierzę, że jakoś to wpłynie na zawodników.

– Możliwe jest wygranie wszystkich tych spotkań. Nie ma aktualnie miejsca na najmniejsze błędy, lecz jest to możliwe. Dopiero się przekonamy, jak to się zakończy. Jestem pewny, że podobnie będzie w kwestii walki o utrzymanie oraz mistrzostwo.

– Przed nami dziewięć spotkań. Liverpool dzisiaj gra z Arsenalem w Londynie. Nie jest to częste, lecz chciałbym, aby Liverpool wygrał w tym meczu. Wydaje mi się, że Arsenal radzi sobie naprawdę dobrze, lecz również przejawia oznaki słabości.

– Rozegranie tych spotkań jest jedną kwestią, a drugą jest ich kontrolowanie. Nadal musisz zagrać oraz wygrać w nich. Na chwilę obecną to oni mają lepszą sytuację.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze