Rio Ferdinand dla BT Sport: nawet gdyby ściągnąć latem Mbappe i Haalanda, Man Utd nie wygrałby ligi

BT Sport l.pospiech Łukasz Pośpiech
Zmień rozmiar tekstu:

Rio Ferdinand po udanej karierze piłkarskiej spełnia się jako osobowość medialna. Były stoper jest obecnie ekspertem w BT Sport i wraz z Paulem Scholesem i Owenem Hargreavesem zasiadł po meczu z Atletico Madryt przed kamerami, by skomentować sytuację Manchesteru United.

Panowie skupili się bardziej na kwestii koniecznej przebudowy Manchesteru United, a nie tylko odpadnięciu z Ligi Mistrzów i kolejnym sezonie bez trofeów. Ferdinand wyraził dość drastyczną opinię, że “Czerwone Diabły” potrzebują gruntownej przebudowy i nawet najdroższe transfery nie zmienią obrazu klubu.

– Ludzie pytają, jak długo potrwa powrót na szczyt, ale trudno jest rzucić konkretną liczbę lat. Jose Mourinho nie był tym samym Jose Mourinho, którego znamy z Chelsea.

– Zdecydowanie będzie wśród najlepszych w historii Premier League, ale gdy się tu zjawił, to nie był tym samym Mourinho. Kloppowi wygranie Premier League zajęło 4 lata. Widać to było po trajektorii jego zespołu, że następuje stopniowa poprawa. Manchester United potrzebuje znaleźć się w podobnym położeniu. Jeśli w klubie znajdzie się odpowiedni menedżer, to mówimy o dwóch, trzech latach, zanim możemy myśleć o walce o tytuł.

– Liverpool i Manchester City to obecnie wysoka poprzeczka. Ważna jest regularność, z jaką grają obecnie te drużyny. Nieważne, jakie masz talenty w zespole, nieważne, jakim kolektywem zawodników dysponujesz, potrzebny jest ktoś, kto się tym zajmie. Potrzebny jest menedżer, który przyjdzie i złoży to w całość.

– Gdybyśmy tego lata ściągnęli Mbappe i Haalanda, United nie wygrałoby ligi. Nie ma znaczenia, kogo kupisz. Przebudowa musi nastąpić aż do fundamentów – zakończył Anglik.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze