Diogo Dalot: czuję, że dobrze wykorzystałem pobyt we Włoszech

manutd.com Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Diogo Dalot udzielił urodzinowego wywiadu klubowym mediom. Boczny obrońca opowiedział o swoim rozwoju, zeszłorocznym wypożyczeniu do AC Milanu oraz oczekiwaniach wobec nadchodzących Mistrzostw Świata.

Portugalski obrońca obchodzi dzisiaj (18 marca) 23. urodziny, a w ostatnich dniach otrzymał przedwczesny prezent w postaci powołania do reprezentacji narodowej. Dalot wraz ze swoimi rodakami będzie rywalizować w europejskich barażach. Ich celem jest wyłonienie ostatnich trzech zespołów z Europy, które udadzą się na nadchodzące Mistrzostwa Świata w Katarze.

Zawodnik udzielił urodzinowego wywiadu mediom Manchesteru United, w którym opowiedział o minionych 12 miesiącach z jego perspektywy. Zdaniem gracza był to ważny okres, który pozytywnie wpłynął na jego rozwój indywidualny.

– Moim zdaniem bardzo dobrze się zaprezentowałem. Z każdym kolejnym meczem staram się rozwijać. Poprawiam każdy aspekt mojej gry i staram się zachować równowagę, ponieważ chcę grać- mówił Dalot.

– Oczywiście, od momentu przybycia do klubu moim celem pozostaje regularność gry. Chcę połączyć to z dobrymi wynikami zespołu oraz pomóc drużynie w osiąganiu tych rezultatów – dodał.

Przez cały poprzedni sezon boczny obrońca reprezentował barwy włoskiego Milanu w ramach rocznego wypożyczenia. Dobra postawa zawodnika i zespołu poskutkowały drugim miejscem w Serie A na koniec sezonu. Dodatkowo ekipa “Rossonerich” doszła do 1/16 Ligi Europy, gdzie odpadła z Manchesterem United.

Były gracz Porto wierzy, że rozegranie 33 spotkań w barwach Milanu pozytywnie wpłynęło na jego rozwój oraz pozwoliło mu na przebicie się do wyjściowego zespołu Manchesteru United. “Czerwone Diabły” znane są z dawania okazji do gry utalentowanej młodzieży, co potwierdza również kariera Dalota, który w tym sezonie zaliczył już 17 meczów w barwach pierwszego zespołu.

– Widziałem tą dyscyplinę z trochę innej perspektywy i wydaje mi się, że było to bardzo dobre dla mnie. Wcześniej miałem wyłącznie doświadczenie z gry w Portugalii oraz tutaj w Anglii. W końcu otrzymałem szansę na wyjazd do innego kraju – kontynuował Dalot.

– Umożliwiło mi to nabycie nowych umiejętności, którymi mogę się teraz posłużyć. Mam nadzieję, że dam radę połączyć to wszystko, aby być po prostu lepszym graczem oraz człowiekiem. Zawsze są to jakieś nowe wyzwania, okazje oraz perspektywy. Jeśli nie otrzymujesz szansy w klubie, to już znasz cel wypożyczenia.

Getty Images

– Chcesz grać oraz pokazać wszystkim, że jesteś w stanie rozegrać kilka dobrych spotkań z rzędu. Właśnie tak było w moim przypadku, kiedy byłem we Włoszech. Oczywiście, tam pomogli mi zawodnicy oraz sam klub, było fantastycznie.

– Czułem, że dobrze wykonałem swoją pracę. Później wróciłem tutaj i byłem bardziej pewny siebie. Byłem lepiej przygotowany, ponieważ miałem za sobą wiele ważnych spotkań. Byłem gotowy rozpocząć sezon, więc teraz jestem tutaj.

– Chciałbym w następnym sezonie dać fanom powód do radości, a nam zapewnić satysfakcję. Jeśli chodzi o reprezentację, to chciałbym, aby Portugalia awansowała na nadchodzące Mistrzostwa Świata. Oczywiście, chcę być częścią tego zespołu.

– Według mnie nadal mamy przed sobą długą drogę, aby się tam dostać. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że ten sezon nie będzie należeć do najłatwiejszych. Musimy stawiać krok za krokiem oraz skupiać się wyłącznie na kolejnym meczu. Jeszcze nadejdzie czas, aby zastanowić się nad niektórymi sprawami.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze