Bryan Robson wspomógł młodego fana Manchesteru United w akcji charytatywnej

manutd.com Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Ambasador oraz były zawodnik Manchesteru United, Bryan Robson spotkał się z Isaaciem O’Connorem i jego znajomymi, którzy zorganizowali dwudniową wyprawę z Manchesteru do Liverpoolu. Celem akcji jest zebranie pieniędzy na szpital dziecięcy Alder Hey w Liverpoolu.

O’Connor jest posiadaczem karnetu sezonowego „Czerwonych Diabłów” i już w październiku zorganizował pierwszą akcję charytatywną. W zeszłym roku mody kibic pieszo udał się z St Helens do Manchesteru, aby zobaczyć mecz Manchesteru United na Old Trafford.

Młody fan „Czerwonych Diabłów” chciał udać się pieszo na mecz swojej drużyny z Liverpoolem na Anfield, lecz niefortunnie spotkanie zostało przesunięte. Nie pokrzyżowało to planów zdeterminowanemu kibicowi, który pomimo zmiany terminu meczu udał się w kolejną podróż.

Bryan Robson przyłączył się do inicjatywy i pokonał wraz z zaangażowanymi osobami odcinek wokół stadionu Manchesteru United.

– Niewielu ośmiolatków zdecydowałoby na przejście takiego odcinka w celu wsparcia innych potrzebujących dzieci.  Moim zdaniem Issac powinien być z siebie dumny – stwierdził Robson.

– To tylko potwierdza, jak piłka nożna może wpłynąć na życie niektórych osób. Cieszę się, że mogłem to zobaczyć.

Isaac O’Connor wyruszył wraz ze znajomymi z dziedzińca East Stand w sobotę. Młody fan „Czerwonych Diabłów” nie ukrywał podekscytowania kolejną charytatywną wyprawą.

– Chciałem tylko pomóc chorym dzieciom – wyjaśnił Isaac.

Tata młodego fana, Chris w rozmowie z klubowymi mediami stwierdził, że jest niesamowicie dumny z decyzji swojego syna oraz jego kolegów z akademii piłkarskiej – Alex Hoogendyk, Zach Harding, Max Davies, Henry Bednarczyk oraz Jack Elliott.

W zeszłym roku Isaac dzięki swojej akcji zebrał łącznie 3,420 funtów na rzecz dzieci z Alder Hey. Teraz celem jest zebranie 5,000 funtów, lecz dzięki wsparciu osób trzecich udało się już uzbierać około 4,000 funtów.

Działania młodego kibica przyciągnęły uwagę Manchesteru United oraz Liverpoolu. Fundacja Jamiego Carraghera postanowiła przekazać na aukcję koszulkę emerytowanego zawodnika z autografem, a dochody zostaną przekazane na akcję O’Connora. Podobnie postąpił Manchester United, który na aukcję wystawił koszulkę retro z podpisem Bryana Robsona.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze