Fabrizio Romano: Paulo Dybala odejdzie latem z Juventusu jako wolny zawodnik

Fabrizio Romano, Sky Sport Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Fabrizio Romano poinformował, że Paulo Dybala odejdzie z Juventusu wraz z wygaśnięciem jego umowy. Zawodnik nie zgodził się na nowe zmienione warunki umowy przedstawione przez obecny klub, który po niższych kosztach próbował zatrzymać gracza na dłużej.

W przeszłości Paulo Dybala łączony był z przenosinami do Anglii, w tym m.in. do Manchesteru United. Pomimo kilku lat trwania plotek transferowych zawodnik nigdy nie zdecydował się na odejście z klubu z Turynu. Jednak jak się okazuje, to się może zmienić latem, kiedy to wygaśnie obecna umowa zawodnika.

28-latek zdecydował się opuścił Palermo i przeniósł się w lipcu 2015 roku do „Starej Damy”. W tym sezonie Argentyńczyk rozegrał 29 spotkań, w których zdobył 13 bramek oraz 6 asyst. Dybala może grać środkowy napastnik lub ofensywny pomocnik.

Włoski oddział Sky Sports, czyli Sky Sport z rana ujawniło, że Juventus miał spotkać się z agentem zawodnika. Na spotkaniu nie osiągnięto porozumienia w sprawie nowego kontraktu, co może sugerować odejście zawodnika w czerwcu po wygaśnięciu umowy.

Informacje te potwierdził Fabrizio Romano, który ujawnił, że Juventus w ostatnim momencie zmienił ofertę proponowanego kontraktu. Zdaniem Romano klub już jesienią miał zawrzeć z graczem ustne porozumienie w sprawie nowej umowy. Według niej zawodnik miał inkasować 8 mln euro za rok gry plus 2 mln euro netto.

Jednak włoski zespół zmienił obiecane zawodnikowi warunki kontraktu i dzisiaj z rana przedstawił nową propozycję. Dybala miał być niezadowolony z niedotrzymania obietnicy oraz przedstawienia niższej oferty. Najprawdopodobniej Argentyńczyk rozpocznie teraz negocjacje z innymi klubami.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze