Old Trafford
manutd.com

Andy Mitten: część zawodników Man Utd wypytuje klub o następnego menedżera

Andy Mitten, Laurie Whitwell Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Jak donosi dziennikarz Andy Mitten, szatnia Manchesteru United ma wypytywać klub o szkoleniowca, który poprowadzi zespół od nowego sezonu. Dodatkowo Paul Pogba miał już przestać wierzyć w zdobycie sympatii fanów drużyny z „Teatru Marzeń”.

W ostatnich tygodniach najważniejszym tematem związanym z „Czerwonymi Diabłami” jest trwający proces angażu nowego menedżera pierwszego zespołu. Zdaniem mediów Manchester United miał odbyć już pierwszą rozmowę kwalifikacyjną z Erikiem ten Hagiem. Doniesienia podkreślają, że spotkanie z holenderskim trenerem nie przekreśla szans pozostałych kandydatów.

Dziennikarz Andy Mitten, który pisze m.in. dla portalu The Athletic, poinformował, że Manchester United jest zainteresowany angażem Luisa Enrique jako następnego długoterminowego szkoleniowca. Dotychczas klub nie spotkał się jeszcze z hiszpańskim menedżerem, który cały czas jest zaangażowany w pracę selekcjonera reprezentacji Hiszpanii.

Proces zatrudnienia nowego menedżera „Czerwone Diabły” miały rozpocząć ponad miesiąc temu. Mitten potwierdził ostatnie doniesienia, że klub z Old Trafford skontaktował się dotychczas wyłącznie z Erikiem ten Hagiem, lecz zarówno Mauricio Pochettino jak i Julen Lopetegui mają znajdować się na skróconej liście kandydatów. Selekcjoner Hiszpanów, Luis Enrique również ma znajdować się na wspomnianej liście.

Manchester United chciałby, aby ich nowy menedżer był gotowy i przejął stery już latem. Dodatkowo część szatni z Old Trafford ma wypytywać pracowników klubu o nowego szkoleniowca.

Andy Mitten wraz Laurie Whitwellem poprowadzili ostatni odcinek podcastu portalu The Athletic pt. „Talk of the Devils”. Dziennikarze przedstawili w nim najnowsze wieści w sprawie angażu nowego szkoleniowca Manchesteru United oraz opowiedzieli o sytuacji Paula Pogby.

– Rozmawiałem z ludźmi bliskimi Manchesterowi United. Mam wrażenie, że chcą poświęcić temu procesowi nieco czasu i niekoniecznie jest to niemożliwa opcja. Moim zdaniem powinniśmy mieć oczy szeroko otwarte, ponieważ sytuacja bardzo szybko się rozwija – mówił Laurie Whitwell.

Kontrakt Mistrza Świata z „Czerwonymi Diabłami” wygasa z końcem sezonu, lecz na chwilę obecną zawodnik nadal nie zdecydował w kwestii swojej przyszłości. Drugą przygodę Pogby na Old Trafford można nazwać nieudaną, a z każdym kolejnym dniem oraz wypowiedzią zawodnik zaognia sytuację.

– [Pogba] Ktoś, kto go dobrze zna, powiedział mi mniej więcej rok temu, że najprawdopodobniej zrezygnował już z prób zdobycia sympatii kibiców Manchesteru United. Robi, co w jego mocy i czuje, że kibice zdecydowali już w jego sprawie – ujawnił Mitten.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze