Rio Ferdinand skomentował plotki łączące go z posadą na Old Trafford. „Nie wiem, kto opowiedział ci te bzdury”

FIVE Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Rio Ferdinand na swoim kanale FIVE w serwisie YouTube odpowiedział na ostatnie plotki łączące go z pracą na Old Trafford. Dodatkowo Anglik postanowił skomentować doniesienia sugerujące, że Erik ten Hag odbył rozmowę kwalifikacyjną związaną z posadą menedżera w Manchesterze United.

Legenda „Czerwonych Diabłów” w ostatnich dniach niespodziewanie została wymieniona w plotce w mediach społecznościowych, jako kandydat na asystenta pierwszego zespołu na Old Trafford. Dziennik „The Times” poinformował, że w przypadku angażu Erika ten Haga Holender zdecyduje się na zatrudnienie któregoś z byłych holenderskich zawodników Manchesteru United.

Jednak tak jak wspomniano wyżej, chodziło o byłych graczy holenderskiego pochodzenia, więc nazwisko Ferdinanda w tej sprawie na pewno zdziwiło nie jednego czytelnika. Emerytowany środkowy obrońca postanowił skomentować plotki w swoim stylu na swoim kanale w serwisie YouTube.

– Przeglądałem sieć i czytam, że ubiegam się o stanowisko asystenta menedżera w Manchesterze United. Nie wiem, kto pisze te szalone wieści. Kiedy nacisnąłeś przycisk „wyślij” i myślałeś, że nie zareaguję, to się grubo myliłeś.

– Ktokolwiek ci to powiedział, musisz wrócić do swojego źródła i porozmawiać z nim. Gdybym był na twoim miejscu, to strzeliłbym mu z bata, lecz nie będzie mi to dane.

– Mam dobre relacje z klubem oraz ludźmi, którzy tam pracują. Znam większość tych ludzi, jeszcze z czasów gry w piłkę. Znam ludzi, którzy pracują za kulisami. Wiecie, kocham ten klub, Manchester United jest w moim sercu, po prostu go kocham. Dorastałem w West Hamie i również kocham West Ham. Przez większość mojego życia grałem, a najlepsze lata spędziłem w Manchesterze United. Kocham ten klub i wspieram te dzieciaki.

– Słuchaj, nie jestem trenerem w United. Jako pierwszy to usłyszałeś i powieliłeś te kłamstwa. Dowiedzcie się, kim jest ten facet. Spowodowałeś, że wszyscy fani są podekscytowani tym, że wracam do klubu.

– Nie jestem zły, lecz chcę przeprosić was fani oraz pozostałych, którzy spodziewali się oraz chcieli, abym wrócił, włożył buty ponownie i stał się trenerem. To się nie stanie.

Zahaczywszy o kwestię zmian kadrowych w sztabie szkoleniowym na Old Trafford, Ferdinand postanowił skomentować aktualny proces angażu nowego menedżera pierwszego zespołu. Według klubowej legendy trzeba wspierać kandydaturę Ten Haga, jeśli klub uważa go za najlepszą opcję.

–  Jeśli aktualnie rozmawiają z Ten Hagiem i jest ich wyborem, to powinniśmy wspierać ich decyzję. Jest to bardzo ważna decyzja, ponieważ zmieni ona wszystko w tym klubie.

– Trzeba to zrobić, trzeba wybrać odpowiedniego kierowcę, który wybierze drogę gwarantującą sukcesy. Natomiast ich ciągłość to inna sprawa, jest to ogromne wyzwanie.

– Powtórzę, jest to ważna decyzja. Na pewno jest to twardy orzech do zgryzienia dla dyrektora generalnego Richarda Arnolda. Jednak zbyt długo zmagaliśmy się z problemami. Dla mnie najważniejsze jest wprowadzenie odpowiedniej kultury do szatni.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze