“The Times”: Erik ten Hag chciałby w sztabie szkoleniowym byłego holenderskiego piłkarza Man Utd

The Times DeyZ Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Po ostatnich rozmowach pomiędzy Manchesterem United a Erikiem ten Hagiem pojawiło się kilka ciekawych kwestii związanych z zatrudnieniem Holendra. 52-letni po przyjściu na Old Trafford chciałby umieścić w swoim sztabie szkoleniowym byłego piłkarza – informuje “The Times”. 

Holenderski menedżer zaimponował władzom Manchesteru United podczas pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej, choć klub z Old Trafford nie ukrywa, że chciałby przepytać również innych kandydatów.

Wierząc doniesieniom Paula Hirsta z “The Times”, Erik ten Hag ma już w swojej głowie plan, jak miałby wyglądać jego sztab szkoleniowy. 52-latek chciałby, aby jednym z jego asystentów został były zawodnik “Czerwonych Diabłów”, który dobrze zna środowisko klubu.

Media przedstawiają przede wszystkim trzy nazwiska: Robin Van Persie, Ruud van Nistelrooy lub Jaap Stam, którzy mają więź z Manchesterem United i dobrze sprawdziliby się w roli trenera. Przewinęła się również angielska kandydatura Rio Ferdinanda.

Co ciekawe, Robin van Persie, zakładający barwy klubu z Old Trafford w latach 2012-2015, jest reprezentowany przez tego samego agenta, co szkoleniowiec Ajaksu Amsterdam.

Z kolei Jaap Stam pozostaje bez pracy po nieudanej przygodzie w FC Cincinnati. Uważa się jednak, że były obrońca nie chce wracać do trenerstwa.

Erik ten Hag liczy również, że w nowym klubie jego pierwszym asystentem pozostanie Mitchell van der Graag, z którym współpracuje na Amsterdam Arena.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze