Nicky Butt: Manchester United powinien ściągnąć Mauricio Pochettino

fourfourtwo Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Zdaniem Nicky’ego Butta Manchester United powinien wybrać Mauricio Pochettino w procesie angażu nowego długoterminowego szkoleniowca. Za argentyńskim menedżerem mają przemawiać dotychczasowe doświadczenie w Premier League oraz styl gry podobny do tego preferowanego przez klub z Old Trafford.

Nicky Butt przez wiele lat odpowiadał za działalność klubowej akademii, lecz ponad rok temu zdecydował się odejść z Manchesteru United. Butt w rozmowie z dziennikarzem „FourFourTwo” postanowił przedstawić swoje zdanie o aktualnie trwającym procesie angażu nowego długoterminowego szkoleniowca.

– United potrzebuje stabilizacji. Nie mogą zatrzymać tymczasowego szkoleniowca lub innych uczących się ludzi na ważnych stanowiskach. Potrzebują ludzi, którzy zajmowali się tym, widzieli to i owo oraz mają doświadczenie w tych sprawach – stwierdził 47-latek w wywiadzie dla „FourFourTwo”.

– Gdybym ja decydował, to wybrałbym Mauricio Pochettino na następnego menedżera. Ma już doświadczenie w Premier League, nadal jest młody oraz entuzjastyczny. Jego styl gry powinien idealnie wpasować się do Manchesteru United oraz sztabu szkoleniowego. Spotkałem go kilka razy w Tottenhamie na boisku treningowy oraz lunchu. Wierzcie, wolelibyście postawić na niego.

Następnie Butt postanowił opowiedzieć o swoim odejściu z „Czerwonych Diabłów”.

– Po prostu nie widziałem swojej dalszej przyszłości tam. Spędziłem tam dziewięć lat na trenowaniu młodzieży i mogę wskazać rzeczy, które zmieniły się od mojego odejścia. Nie chciałem stać się zgorzkniałym, więc poszedłem porozmawiać z Edem Woodwardem, uścisnąłem mu rękę i wyszedłem.

– Uwielbiałem pracować z młodzieżą Manchesteru United i pomagałem im w realizacji ich marzeń. Gdyby pojawiła się odpowiednia oferta, to na pewno rozważyłbym ją, lecz chwilowo nie szukam nowej pracy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze