Edinson Cavani doznał urazu w meczu z Chile

manutd.pl Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Edinson Cavani przedwcześnie opuścił boisko w meczu reprezentacji Urugwaju z Chile. Zawodnik nie dokończył spotkania rozgrywanego w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Świata ze względu na odniesiony uraz.

W ramach trwającej przerwy na rozgrywki reprezentacji narodowych mieliśmy poznać ostatnie zespoły, które udadzą się na nadchodzące Mistrzostwa Świata. W Europie rozegrano 2 z 3 drabinek baraży, które wygrali Polacy i Portugalczycy. Ostatnia drabinka zostanie rozegrana dopiero w czerwcu ze względu na trwającą wojnę na Ukrainie oraz przeniesienie meczu wschodnich sąsiadów Polski ze Szkotami.

Swoje kwalifikacje w tym tygodniu finalizowały również kraje z Ameryki Południowej. Same rozgrywki zostały opóźnione ze względu na różne wizje zasad sanitarnych zimą. Do samego końca o awans walczył Urugwaj. Jego barwy reprezentowali Edinson Cavani oraz Facundo Pellistri, którzy są zawodnikami Manchesteru United.

Cavani niefartownie dla fanów „Czerwonych Diabłów” przedwcześnie opuścił boisko ze względu na odniesiony uraz. „El Matadorowi” niedane było nawet dokończyć pierwszą połowę, gdyż już w 29. minucie zastąpił go gracz Atletico Madryt Luis Suarez.

Szczegóły w sprawie zdrowia napastnika Manchesteru United najpewniej poznamy w kolejnych dniach. Jednak uraz może wyeliminować Cavaniego z nadchodzącego spotkania z Leicester City, które odbędzie się już 2 kwietnia o 18:30.

Ostatecznie Urugwaj pokonał Chile 2:0 po bramkach Luisa Suareza oraz Frederico Valverde, co poskutkowało trzecią pozycją na koniec rozgrywek i bezpiecznym awansem na nadchodzące Mistrzostwa Świata. Zmagania w tej grupie kwalifikacyjnej zakończy klasyk pomiędzy Argentyną a Brazylią.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze