Grealish, Southgate oraz Henderson potępili gwizdy na Harry’ego Maguire’a. „To było niedorzeczne zachowanie”

Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Harry Maguire podczas towarzyskiego meczu przeciwko Wybrzeżu Kości Słoniowej nie miał łatwych warunków do gry. Kapitan Manchesteru United przez całe spotkanie był wygwizdywany przez swoich kibiców.

Reprezentacja Anglii rozpoczęła przygotowania do nadchodzących Mistrzostw Świata w Katarze. We wtorek podopieczni Garetha Southgate’a rozegrali sparing przeciwko Wybrzeżu Kości Słoniowej, który zakończył się zwycięstwem 3:0 po golach Olliego Watkinsa, Raheema Sterlinga oraz Tyrone’a Mingsa.

Na pewno miło tego starcia nie będzie wspominał Harry Maguire, który przy każdym kontakcie z piłką musiał słuchać negatywnych reakcji ze strony angielskich kibiców, choć należy przyznać, że zaliczył solidny występ.

Selekcjoner Anglików był rozczarowany postawą kibiców z Wembley i wyraźnie potępił ich zachowanie, okazując wsparcie swojemu podopiecznemu.

– Uważam, że te reakcje to żart, absolutny żart. Nie rozumiem tego. Albo trzymamy się wszyscy razem, albo nie – stanowczo stwierdził 51-letni szkoleniowiec.

Głos sprzeciwu wystosowali również zawodnicy tacy jak Jack Grealish oraz Jordan Henderson, którzy uważają, że w reprezentacji Harry Maguire jest zawodnikiem nie do zastąpienia. Obaj przyznali, że zachowanie fanów nie spodobało się całej drużynie.

– Osobiście twierdzę, że to niedorzeczne zachowanie. Harry spisywał się niesamowicie w barwach tego kraju, imponując formą na Mistrzostwach Świata oraz Europy… Fantastycznie służył temu krajowi. Nie spodobało się to całemu zespołowi – powiedział Grealish.

Kapitan Liverpoolu umieścił natomiast oświadczenie na swoich mediach społecznościowych, w którym wyraził ogromny żal do kibiców za brak wsparcia na własnym stadionie. Henderson wyznał, że atak na piłkarza Manchesteru United jest atakiem na całą reprezentację Anglii.

– Nie potrafię sobie wyobrazić, do czego doszło tego wieczora na Wembley. Harry Maguire jest w reprezentacji Anglii kolosalnym zawodnikiem. Bez niego, postęp, który wykonaliśmy na dwóch ostatnich turniejach, byłby niemożliwy.

– Wygwizdany na własnym stadionie bez żadnego powodu? Czym się staliśmy? To, co się wydarzyło, było po prostu złe. Jako osoba, która chce odnosić zwycięstwa z reprezentacją Anglii, czuję się szczęśliwy, że mogę dzielić z nim szatnię. Wszyscy czujemy tak samo!

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze