“MEN”: Manchester United podjął decyzję ws. przyszłości Tahitha Chonga

MEN Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Brytyjski dziennik “MEN” poinformował, że Manchester United miał podjąć decyzję w sprawie Tahitha Chonga. Klub z Old Trafford postanowił aktywować klauzulę przedłużenia o rok kontraktu młodego skrzydłowego.

Umowa 22-latka z “Czerwonymi Diabłami” obowiązywała do końca tego sezonu, lecz klub posiadał opcję jej przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Manchester United postanowił z tego skorzystać i aktywował klauzulę, na mocy której Chong będzie reprezentować barwy Old Trafford do czerwca 2023 roku.

Chong przez cały trwający sezon był wypożyczony do Birmingham City, które gra na zapleczu angielskiej ekstraklasy. Zawodnik w trwającej kampanii zaliczył 16 występów wyjściowym zespole. Niestety młody skrzydłowy przez 4 miesiące musiał pauzować ze względu na uraz odniesiony jesienią poprzedniego roku.

Holender dołączył do Manchesteru United w 2016 roku. 16-letni Chong wtedy postanowił zamienić młodzieżowy zespół Feyenoordu na akademię Manchesteru United. Zawodnik zadebiutował w seniorskiej piłce w 2019 roku w trzeciej rundzie FA Cup z Reading.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze