Ralf Rangnick: Edinson Cavani ze względu na uraz łydki będzie niedostępny przez kilka tygodni

manutd.com Jakub Brzyski

Tymczasowy menedżer Manchesteru United Ralf Rangnick ujawnił najnowsze wieści w sprawie zdrowia Edinsona Cavaniego, który doznał urazu w ostatnim meczu reprezentacji. Urugwajski napastnik będzie niedostępny przez kilka następnych tygodni.

„El Matador” został zmieniony w pierwszej połowie wygranego 2:0 meczu kwalifikacyjnego z Chile. Rangnick potwierdził, że uraz zawodnika okazał się na tyle poważny, że uniemożliwi mu grę przez kilka następnych tygodni. Niemiecki szkoleniowiec podkreślił również, że napastnika może czekać naprawdę długa przerwa od piłki.

– Jedynym kontuzjowanym aktualnie zawodnikiem jest niestety Edinson Cavani. W drugim meczu został zmieniony po 25 minutach gry ze względu na problemy z łydką – stwierdził Rangnick w przedmeczowym wywiadzie dla MUTV.

– Według lekarzy będzie poza grą przez kilka tygodni, może nawet z 4 lub 5 tygodni.

Rangnick nie ukrywał, że uraz Cavaniego jest nie lada ciosem przed nadchodzącym z spotkaniem Leicester City. Brak urugwajskiego napastnika niezwykle ogranicza kombinacje w formacji ofensywnej przed nadchodzącym meczem.

– Oczywiście są to bardzo złe wieści, ponieważ straciliśmy kolejnego napastnika.

Cavani powrócił do gry po ostatniej przerwie w wygranym 3:2 meczu z Tottenhamem. Napastnik pojawił się na boisku w roli zmiennika, a przez ówczesną przerwę ominął aż 5 spotkań „Czerwonych Diabłów” w Premier League z rzędu.