Ralf Rangnick po remisie z Leicester City: brakuje nam ofensywnych piłkarzy

BBC, Sky Sports DeyZ Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United zremisował na własnym boisku z Leicester City 1:1 w ramach 31. kolejki Premier League, komplikując swoją sytuację w kontekście walki o czołową czwórkę. Ralf Rangnick w pomeczowych wywiadach dla Sky Sports oraz BBC ocenił występ “Czerwonych Diabłów”.

Niemiecki szkoleniowiec odniósł się m.in. do pomysłu na wyjściową jedenastkę, w której zabrakło Marcusa Rashforda, który przy nieobecności Cristiano Ronaldo oraz Edinsona Cavaniego wydawał się pewniakiem do gry na pozycji środkowego napastnika. Rangnick zdradził również, czy po tym remisie wciąż wierzy w awans do czołowej czwórki. Ponadto nie zabrakło pytań o przyszłą rolę 63-latka oraz poszukiwania nowego menedżera.

– Nie jest tajemnicą, że Marcusowi Rashfordowi brakowało pewności siebie w ostatnich kilku tygodniach. Na treningach wygląda dobrze, ale musiałem wybrać pomiędzy nim a Paulem Pogbą i zdecydowałem się na Paula.

– Dopóki mamy matematyczne szanse na awans do czołowej czwórki, dopóty jest to możliwe. Naszym zadaniem oraz obowiązkiem jest osiągnięcie jak najlepszego wyniku na koniec sezonu w jak najlepszy sposób.

– Według mnie obraz dotyczący mojej przyszłości jest bardzo jasny. Rozmawialiśmy o tym wewnątrz klubu. Nie mam nic więcej do powiedzenia na tym etapie.

– W drugiej połowie byliśmy lepsi. W pierwszej części mieliśmy problem z odnalezieniem właściwego rytmu, co wynikało prawdopodobnie z przerwy reprezentacyjnej. Pozwoliliśmy rywalom na zdobycie gola z kontrataku, ale nasza reakcja po starcie bramki była dobra i szybko wyrównaliśmy wynik meczu.

– Jedynym napastnikiem w kadrze był Marcus Rashford. Od rana wiedzieliśmy, że Cristiano Ronaldo nie będzie zdolny do gry. Postawiliśmy jednak na Paula Pogbę. Wykonaliśmy zmianę po 60 minutach, wprowadzając na murawę środkowego napastnika.

– Reakcja naszych kibiców pokazała, że mamy najlepszych kibiców w Anglii. Harry Maguire zaliczył bezbłędny występ zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Woli grać bliżej lewej strony, ale dziś pozwoliliśmy sobie na zmianę pozycji, widząc go w tej roli w reprezentacji Anglii. Jest prawonożnym zawodnikiem, więc łatwiej było mu wyprowadzać futbolówkę.

– Staraliśmy się wpakować piłkę do siatki w ostatnich 15 minutach, ale tym razem się nie udało. Brakuje nam ofensywnych graczy. Jesse Lingard, który znajdował się na ławce rezerwowych, czuł się chory.

– Nie wiem, kto zostanie nowym menedżerem. Zadajesz pytanie niewłaściwej osobie. Podejrzewam, że władze klubu rozmawiają z kandydatami, ale nie pomogę ci w tej kwestii.

– Kiedy patrzę na cały występ, to myślę, że remis jest sprawiedliwym wynikiem. Jak wspomniałem, próbowaliśmy w ostatnich 15 minutach. Mieliśmy dwie lub trzy dobre sytuacje, aby zdobyć zwycięskiego gola, ale nasi rywale również.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze