„The Mirror”: Erik ten Hag skontaktował się z Robinem van Persiem ws. angażu na Old Trafford

Mirror Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennik „The Mirror” podaje, że jeden z kandydatów na nowego szkoleniowca Manchesteru United, Erik ten Hag miał skontaktować się z Robinem van Persiem. Byłemu napastnikowi „Czerwonych Diabłów” miała zostać zaoferowana posada asystenta pierwszego zespołu na Old Trafford.

Aktualnie trwa proces angażu nowego szkoleniowca pierwszego zespołu Manchesteru United. Najczęściej w tej sprawie wymienia się nazwiska Mauricio Pochettino oraz Erika ten Haga i to właśnie holenderski trener zdaniem mediów odbył w minionym tygodniu rozmowę kwalifikacyjną związaną z angażem na Old Trafford.

Jeszcze nic nie jest przesądzone w tej sprawie, ponieważ Manchester United chce dokładnie przebadać wszystkich kandydatów ze swojej listy, zanim podejmie ostateczną decyzję. Nie oznacza to, że Ten Hag nie planuje już pierwszych zmian w klubie związanych z możliwym przejęciem pierwszego zespołu „Czerwonych Diabłów”.

Media donosiły, że menedżer Ajaxu chciałby w swoim sztabie szkoleniowym byłego zawodnika Manchesteru United, który pochodzi z Holandii. Natomiast dzisiaj (3 marca) dziennik „The Mirror” poinformował, że Ten Hag miał skontaktować się z Robinem van Persiem.

Były holenderski napastnik w 2012 roku postanowił opuścić Arsenal po kilkuletniej przygodzie i przeniósł się do Manchesteru United. Van Persie momentalnie został znienawidzony przez fanów „The Gunners” ze względu na zasilenie barw ligowych rywali.

Holender spędził na Old Trafford 3 lata i w 2015 roku zdecydował się na transfer do Fenerbache. Piłkarską karierę Van Persie zakończył w 2019 roku w Feyenoordzie, gdzie od razu został zatrudniony jako trener napastników. Następnie notował on awanse z każdym kolejnym sezonem spędzonym w holenderskim zespole i aktualnie pełni funkcję asystenta pierwszej drużyny.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze