Juan Mata: cieszę się, że mogę trenować z drużyną, lecz tęsknię za regularną grą

manutd.com Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Juan Mata postanowił udzielić krótkiego wywiadu klubowym mediom Manchesteru United. Doświadczony hiszpański pomocnik opowiedział o swoich planach na przyszłość oraz zapewnił fanów, że pozostaje w 100% skupiony na grze w piłkę.

W tym miesiącu pomocnik będzie obchodzić 34. urodziny, więc z tej okazji media Manchesteru United postanowiły go przepytać w sprawie jego planów na przyszłość. Mata nie ukrywał, że jego organizacja Common Goal nadal będzie dla niego ważna.

– Oczywiście, że nadal będę zaangażowany w Common Goal, ponieważ jest to coś, co wykracza poza piłkę nożną. Jest to coś, co będzie trwało o wiele dłużej i pozostanie, jeśli ja oraz inni zaangażowani przestaniemy się w tym zajmować. Jednak zapewniam, że w 100% jestem skupiony na piłce – mówił Mata.

Przegrane spotkanie rewanżowe z Atletico Madryt było piątym występem Juana Maty w tym sezonie w barwach Manchesteru United. Hiszpański pomocnik postanowił wypowiedzieć się jeszcze w sprawie kampanii 2021/22, w której nie jest regularnym zawodnikiem pierwszego zespołu. Jednak pomimo braku gry zawodnik utrzymuje, że treningi z drużyną nadal go cieszą.

– Nie grałem zbyt często w tym sezonie. Naprawdę za tym tęsknię. Cieszę się, że mogę trenować z kolegami z drużyny. Chciałbym grać i dać coś od siebie – kontynuował Hiszpan.

– Tęsknię za tym, lecz nadal mam dużo pasji oraz chęci, aby cieszyć się piłką. Bycie zawodowym piłkarzem jest spełnieniem marzeń wielu ludzi. Chcę grać jak najwięcej i szczerze mówiąc, czuję się bardzo dobrze psychicznie oraz fizycznie. Jestem gotowy do gry i mam nadzieję, że wkrótce otrzymam okazję.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze