Media: Manchester United finalizuje negocjacje z Erikiem ten Hagiem

ESPN, BBC, The Times, Daily Telegraph Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Największe sportowe media zgodnie podają, że Erik ten Hag jest faworytem Manchesteru United w procesie angażu nowego szkoleniowca. Klub z Old Trafford ma aktualnie kontynuować ostatnio rozpoczęte negocjacje z Holendrem. Z obozem menedżera osobiście mieli się spotkać Richard Arnold oraz Joel Glazer.

Simon Stone z BBC oraz Mark Ogden z ESPN podają, że Manchester United kontynuuje rozpoczęte w poprzednim tygodniu negocjacje z Erikiem ten Hagiem. Klub z Old Trafford ma utrzymywać, że nie jest to jeszcze koniec procesu angażu. Zdaniem źródeł to właśnie Ten Hag jest aktualnym faworytem “Czerwonych Diabłów”.

Uważa się, że Holender najlepiej wpisałby się w aktualne struktury Manchesteru United. John Murtough pozostałby dyrektorem sportowym, Darren Fletcher nadal byłby dyrektorem technicznym, a Ralf Rangnick zostałby nowym konsultantem klubu.

Natomiast Paul Hirst dodał, że aktualny etap negocjacji skupia się na ustaleniu szczegółów umowy holenderskiego szkoleniowca z klubem. Jednak najprawdopodobniej w przypadku porozumienia pomiędzy stronami ogłoszenie zakontraktowania nowego menedżera może zostać wstrzymane do końca sezonu w Holandii.

Na chwilę obecną Ten Hag nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, lecz Manchester United ma wierzyć w osiągnięcie porozumienia z Holendrem. Hirst podobnie, jak Stone oraz Ogden podkreśla, że negocjacje nadal trwają, a sam proces również nie został jeszcze zakończony.

Jason Burt wyjawił, że początkowo oczekiwano tylko jednej tury rozmów w sprawie ustalenia warunków umowy pomiędzy stronami. W tym tygodniu wznowiono rozmowy, na których pojawili się osobiście Richard Arnold oraz Joel Glazer.

Dodatkowo wyciągnięcie Holendra z Ajaxu nie powinno być problemem, gdyż szkoleniowiec otrzymał od klubu zgodę na odejście. Manchesterowi United w trakcie procesu angażu nie udało się usiąść do rozmów z Luisem Enrique.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze