„The Telegraph”: Erik ten Hag otrzyma ogromne wsparcie finansowe od Man Utd w letnim oknie transferowym

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

„The Telegraph” postanowiło ujawnić najnowsze szczegóły ruchów Manchesteru United związanych ze zmianami w kadrze, strukturach oraz na stanowisku menedżera pierwszego zespołu. „Czerwone Diabły” stworzyły również listę potencjalnych celów transferowych oraz zaleceń, która zostanie przedstawiona nowemu menedżerowi po sfinalizowaniu umowy.

Wczoraj wieczorem (6 kwietnia) brytyjskie oraz amerykańskie media zgodnie podawały, że Manchester United wznowił rozmowy z Erikiem ten Hagiem i aktualnie finalizuje umowę z holenderskim szkoleniowcem. Dodatkowo „The Telegraph” ujawnił, że Richard Arnold oraz Joel Glazer osobiście prowadzą rozmowy z obozem menedżera Ajaxu.

Jedną z głównych kwestii związanych z negocjacjami jest termin ogłoszenia zakontraktowania nowego szkoleniowca. „The Times” zasugerowało wczoraj, że sfinalizowanie umowy z Ten Hagiem zostałoby ogłoszone najprawdopodobniej dopiero po zakończeniu sezonu w Holandii, lecz według „The Telegraph” klub chciałby, aby tzw. oficjalka pojawiła się pod koniec przyszłego tygodnia.

Na chwilę obecną Ten Hag ma omawiać szczegóły kontraktu z „Czerwonymi Diabłami”. Jednak nie oznacza to, że Manchester United pominął pozostałych kandydatów. Klub z Old Trafford chciałby się spotkać w tym tygodniu z menedżerem Paris Saint-Germain, Mauricio Pochettino i najprawdopodobniej zakomunikuje mu, że nie zostanie nowym szkoleniowcem Manchesteru United.

Kolejną kwestią intrygującą fanów są fundusze na letnie okno transferowe. Klub z Old Trafford najprawdopodobniej nie będzie w stanie na finiszu sezonu wskoczyć do czołowej czwórki, co na pewno wpłynie na jego przychody. Dodatkowo znakiem zapytania jest zaufanie, jakie otrzyma nowy menedżer w pierwszym oknie transferowym.

Zdaniem „The Telegraph” pomimo braku awansu do Ligi Mistrzów Ten Hag miałby otrzymać ogromne wsparcie finansowe na przebudowę zespołu latem. Priorytetami transferowymi Manchesteru United mają być środkowy napastnik oraz dwóch energicznych pomocników do środka pola. Jeśli chodzi o prawego skrzydłowego, to zdaniem klubu nie jest to obecnie aż tak znaczący problem. Nowy menedżer na starcie miałby otrzymać listę zaleceń od klubu.

W ostatnich tygodniach dużo się mówiło o podchodach pod Declana Rice’a oraz Harry’ego Kane’a. Na pewno są to niezwykle utalentowani gracze, lecz są zarazem jednymi z najdroższych opcji na rynku transferowym. Sprowadzenie wymienionych zawodników mogłoby nieść ze sobą dodatkowe koszty w ramach tzw. zachęty. Klub oczekuje latem transferów trzech zawodników, więc najprawdopodobniej pojawią się nowi niespodziewani kandydaci.

Źródło „The Telegraph” w Manchesterze United: – Jesteśmy pewni, kogo chcielibyśmy sprowadzić oraz dlaczego rozmawialiśmy właśnie z nimi. Kiedy zakontraktujemy nowego menedżera, to przejdziemy do rozmów z nim, aby przedstawić mu nasze opcje oraz zalecenia.

Oprócz finalizacji procesu angażu nowego menedżera Manchester United ma być coraz bliżej od ogłoszenia nowego podwładnego obecnego dyrektora sportowego. Na liście zostało tylko trzech kandydatów, a klub ma uważać, że w ciągu dwóch tygodni uda się przeprowadzić wszystkie rozmowy z kandydatami. Nowy pracownik struktur klubu zostanie zastępcą Johna Murtougha.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze