„The Telegraph”: Manchester United ma 5 pomocników na swojej liście życzeń

The Telegraph Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

„The Telegraph” donosi, że Manchester United w przypadku wzmocnienia środka pola latem zainteresowany jest konkretnymi nazwiskami. Na liście życzeń znaleźli się m.in. Declan Rice oraz Jude Bellingham, lecz szacowane koszty transferów mogą przeważyć w tej sprawie na korzyść pozostałych kandydatów.

Od początku trwającego sezonu wiadome było, że pozyskanie nowego pomocnika będzie jednym z letnich celów transferowych. Wspomniane plany powstały jeszcze za kadencji Ole Gunnara Solskjaera, który za wszelką ceną chciał sprowadzić Declana Rice’a na Old Trafford. Ostatecznie norweski szkoleniowiec pożegnał się z klubem w połowie sezonu, a od czerwca zespół obejmie nowy długoterminowy menedżer.

Zdaniem Jamesa Duckera z „The Telegraph” Manchester United ma obserwować aktualnie aż 5 pomocników. Faworytami w tej sprawie mają być wyżej wymieniony Declan Rice oraz piłkarz Borussii Dortmund Jude Bellingham. „Czerwone Diabły” w przeszłości rywalizowały z niemieckim zespołem o zakontraktowanie Bellinghama, lecz na koniec dnia Anglik zdecydował się reprezentować barwy BVB.

Latem West Ham United wymagał oferty opiewającej na około 100 mln funtów za Declana Rice’a. Według ostatnich wypowiedzi szkoleniowca londyńskiego klubu Davida Moyesa cena wywoławcza za pomocnika ma wzrosnąć do aż 150 mln funtów, co na pewno skomplikuje ewentualne negocjacje i odstraszy zainteresowane kluby.

Pozyskanie Jude’a Bellinghama w tym oknie transferowym również jest dość mało prawdopodobne. Zdaniem mediów BVB musi sprzedawać zawodników ze względu na złą sytuację finansową, lecz wszystko wskazuje na to, że latem z zespołem pożegna się Erling Haaland. W takim przypadku możliwe jest, że niemiecki zespół nie sprzeda swoich dwóch największych gwiazd w jednym okienku. Pamiętajmy również o postawie BVB w negocjacjach transferowych, co można było zauważyć w przypadku przeciągających się negocjacji w sprawie transferu Jadona Sancho.

Pilna potrzeba wzmocnienia środka pola oraz problem z pozyskaniem faworytów może zmusić Manchester United do wybrania nieco mniej medialnych nazwisk. Na liście klubu znajduje się m.in. Kalvin Phillips. 7 kwietnia brytyjski „MEN” donosił, że Manchester United ma aktualnie pracować nad transferem Anglika.

Oprócz pomocnika Leeds United „Czerwone Diabły” obserwują jeszcze Johna McGinna z Aston Villi oraz Rubena Nevesa z Wolverhampton Wanderers. Portugalczyk wielokrotnie łączony był z przenosinami do innych klubów, w tym do Manchesteru United. Panowie mają być poważnymi kandydatami dla klubu z Old Trafford, jeśli chodzi o nazwiska aktualnie grające w Premier League.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze