ESPN: skauci Man Utd nigdy nie obserwowali Christophera Nkunku

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Mark Ogden z ESPN postanowił ujawnić problemy skautingu w Manchesterze United. Według dziennikarza skauci „Czerwonych Diabłów” mieli pominąć Christophera Nkunku nawet pomimo argumentacji i zapewnień Ralfa Rangnicka.

Zimą pomimo tymczasowej roli Ralfa Rangnicka jako menedżera pierwszego zespołu łączono Manchester United z kilkoma zawodnikami, którzy mogliby z marszu wpasować się do taktyki preferowanej przez Niemca. Najczęściej byli to gracze niemieckiej Bundesligi, w tym grającego tam RB Lipsk, w którym pracował Rangnick.

Jednym z tych zawodników miał być Christopher Nkunku, który jest ofensywnym pomocnikiem we wyżej wspomnianym klubie z Lipska. W tym sezonie wychowanek akademii Paris Saint-Germain rozegrał we wszystkich rozgrywkach 41 spotkań, w których zanotował 27 bramek oraz 17 asyst.

Jednak zimowe okno dawno dobiegło końca, a Manchester United nie przeprowadził ani jednego transferu w celu wzmocnienia zespołu. Natomiast brak wzmocnień nie przeszkodził klubowi w wypożyczeniu zawodników do innych drużyn, co mocno uszczupliło kadrę przed drugą częścią sezonu. Problemy kadrowe „Czerwonych Diabłów” praktycznie widać, w co drugim spotkaniu, kiedy to Rangnick zmuszany jest do eksperymentowania z ustawieniem meczowym.

Dziennikarz ESPN Mark Ogden postanowił udzielić wywiadu na wyłączność kanałowi Stretford Paddock w serwisie YouTube. Ogden w wywiadzie ujawnił, że tak naprawdę Manchester United nigdy nie obserwował poczynań Nkunku, który aktualnie jest jednym z bardziej rozchwytywanych zawodników w europejskiej piłce.

– Kiedy Ralf Rangnick dołączył do Manchesteru United, to od razu zapytał się zespołu rekrutacyjnego, czy mają jakieś raporty w sprawie Christophera Nkunku z RB Lipsk. Otrzymał on, wtedy odpowiedź, że zawodnik nigdy nie znajdował się na ich liście.

– Rangnick próbował ich przekonać, że zawodnik jest jednym z najlepszych młodych graczy w Niemczech, a wkrótce miałby również zostać powołany do reprezentacji Francji. Podkreślał on, że Nkuku zdobywa wiele bramek jako pomocnik.

– Jego zdaniem był on jednym z tych zawodników, o którym każdy powinien coś wiedzieć. Jednak nie był on celem obserwacji Manchesteru United.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze