Jan Aage Fjortoft: plotki łączące Erika ten Haga z RB Lipsk nie są prawdziwe [AKTUALIZACJA]

Jan Aage Fjortoft Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Jan Aage Fjortoft zdementował doniesienia “AD” oraz “The Mirror”, które sugerowały, że RB Lipsk miało skontaktować się z Erikiem ten Hagiem w sprawie angażu. Zdaniem dziennikarza niemiecki zespół nie jest aktualnie zainteresowany zmianą menedżera.

Manchester United nadal nie zdecydował w sprawie angażu nowego długoterminowego menedżera pierwszego zespołu. W minionych tygodniach przedstawiciele klubu mieli spotkać się na rozmowie kwalifikacyjnej z Erikiem ten Hagiem. Dodatkowo holenderski szkoleniowiec od kilku dni ma prowadzić negocjacje z angielskim zespołem. Aktualnie strony mają ustalać warunki kontraktu oraz uprawnienia nowego menedżera.

Nie wiadomo, kiedy dokładnie zapadnie ostateczna decyzja w tej sprawie. “Czerwone Diabły” pod pretekstem dokładnego badania kandydatów przeciągały cały proces angażu w ostatnich kilku miesiącach. Zdaniem źródła Davida Ornsteina klub chciałby zakończyć trwający proces w nadchodzących dwóch tygodniach.

Media sugerowały również, że Ten Hagiem oprócz Manchesteru United mają interesować się dwa zespoły, w tym jeden z Bundesligi. Jednak dotychczas niedane nam było poznać, o które konkretnie kluby chodzi.

Holenderska gazeta “AD” poinformowała, że jednym z zainteresowanych zespołów jest RB Lipsk. Niemiecki zespół miał już odbyć rozmowy z przedstawicielami Erika ten Haga. Podkreślono jednak, że potencjalne rozmowy nie oznaczają, że Holender nie trafi latem na Old Trafford. Manchester United nadal ma być faworytem w tej sprawie. Informacje “AD” potwierdziło “The Mirror”.

Na pewno są to w miarę szokujące wieści, patrząc, jak niemiecki zespół radzi sobie za kadencji Domenico Tedesco. Włoch w połowie sezonu przejął pierwszą drużynę z Lipska, a wcześniej prowadził m.in. Spartak Moskwę oraz Schalke 04. Tedesco zastąpił w Lipsku Jessego Marscha, który został zwolniony ze względu na niewystarczające wyniki. Amerykanin obecnie prowadzi Leeds United.

AKTUALIZACJA 18:55

Zdaniem dobrze poinformowanego dziennikarza Jana Aage’a Fjortofta informacje łączące Ten Haga z RB Lipsk nie są prawdziwe. Dziennikarz potwierdził, że Holender znajdował się na liście niemieckiego klubu, lecz było, to zanim Tedesco przejął pierwszą drużynę. Zespół z Lipska ma być zadowolony ze swojego aktualnego menedżera.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze