„The Times”: Ten Hag wciąż ma zastrzeżenia wobec pracy w Man Utd

The Times Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Paul Hirst z „The Times” podzielił się najświeższymi informacjami na temat sagi z udziałem Erika ten Haga oraz Manchesteru United w obliczu zainteresowania RB Lipsk, który również widziałby holenderskiego szkoleniowca na swojej ławce szkoleniowej.

W niedzielę holenderskie media poinformowały, że RB Lipsk stara się zniweczyć plany klubu z Old Trafford i podkraść Erika ten Haga, który latem najprawdopodobniej pożegna się z Ajaksem Amsterdam.

Holender jest faworytem władz Manchesteru United do objęcia stanowiska menedżera po zakończeniu tego sezonu. W ostatnich tygodniach 52-latek odbył serię spotkań z przedstawicielami Manchesteru United i zaimponował swoim przygotowaniem. Paul Hirst z „The Times” twierdzi jednak, że szkoleniowiec mistrza Holandii wciąż ma zastrzeżenia do pracy na Old Trafford i to dlatego nie zaakceptował jeszcze oferty.

Uważa się, że Ten Hag chce mieć większy wpływ na rekrutację piłkarzy. Holenderski menedżer ma świadomość, że po słabym sezonie, który najpewniej zakończy się bez awansu do Ligi Mistrzów, w drużynie konieczne będą zmiany.

RB Lipsk zajmuje 4. miejsce w Bundeslidze. Ich 34-letni szkoleniowiec, Domenico Tedesco, wykonał dobrą robotę od czasu zastąpienia Jessego Marscha, który opuścił niemiecki zespół w grudniu ubiegłego roku.

Fakt, że przedstawiciele „Die Roten Bullen” skontaktowali się z Erikiem ten Hagiem świadczy jednak, że myślą oni o zastąpieniu Tedesco latem. Włoch jak na razie poprowadził swoją drużynę do ćwierćfinału Ligi Europy, gdzie w pierwszym starciu zremisował 1:1 z Atalantą.

Manchester United upiera się, że proces zatrudnienia nowego szkoleniowca nie dobiegł jeszcze końca. Klub brał pod uwagę również Mauricio Pochettino, Julena Lopeteguiego oraz Luisa Enrique.

Ten Hag, zapytany w sobotę po meczu Ajaksu o negocjacje z klubem z Old Trafford, odpowiedział tajemniczo: – Jestem zajęty treningami i meczami. Chcę rozmawiać o grze a nie o tym, czy prowadziłem z kimś rozmowy, czy nie. Nie będę odnosił się do plotek. Nie powiem wam, czy to prawda. 

Zgodnie z doniesieniami „The Times”, jeżeli Erik ten Hag zdecyduje się na prowadzenie Manchesteru United, to chce mieć w swoim sztabie kilku asystentów, włączając w to Mitchella van der Gaaga, który aktualnie pomaga mu w Amsterdamie. Ponadto liczy na pomoc Robina van Persiego oraz Steve’a McClarena, który niegdyś znajdował się w sztabie szkoleniowym sir Aleksa Fergusona.

Van Persie pracuje obecnie w Feyenoordzie, gdzie prowadzi drużynę juniorów oraz pomaga w treningach pierwszego zespołu. Manchester United obawia się, że 38-latek nie otrzyma pozwolenia na pracę w Wielkiej Brytanii, a brak doświadczenia w szkoleniu może działać na jego niekorzyść.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze