ESPN: zarząd Manchesteru United naciska na awans do europejskich pucharów

ESPN Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Źródło ESPN donosi, że na wewnętrznym spotkaniu Ralf Rangnick miał otrzymać ostrzeżenie od zarządu klubu. Władze Manchesteru United miały zakomunikować szkoleniowcowi, że gra w europejskich pucharach jest niezwykle ważna dla klubowych finansów.

„Czerwone Diabły” po porażce w sobotnim meczu z Evertonem spadły na 7. miejsce w tabeli i tracą aktualnie sześć punktów do Tottenhamu, który znajduje się w czołowej czwórce. Zdaniem ESPN zarząd Manchesteru United ma naciskać na kwalifikację do europejskich pucharów pomimo coraz mniejszych szans na grę w Lidze Mistrzów.

Istniało prawdopodobieństwo, że Ralf Rangnick zdecydowałby się na rotację w ostatnich spotkaniach sezonu, co niosłoby ze sobą okazje do gry dla klubowej młodzieży. Według źródła ESPN ostatnio miało dojść do spotkania niemieckiego szkoleniowca z zarządem, gdzie przedstawiono Rangnickowi cele na finisz sezonu.

Awans do europejskich pucharów ma być kluczowy dla klubowych finansów, zarząd zadowoliłby nawet awans do Ligi Europy oraz Ligi Konferencji. Manchester United odnotował przychody z dni meczowych o wysokości 34,6 mln funtów w kwartalnym okresie, kiedy to rozegrano 8 spotkań z pełnymi trybunami na Old Trafford.

„Czerwone Diabły” wierzą, że Erik ten Hag zostanie ich następnym długoterminowym menedżerem. W przypadku braku europejskich rozgrywek Holender na pewno mógłby liczyć na łatwiejszy oraz nie tak intensywny kalendarz, co umożliwiłoby skupienie się na wynikach w Premier League.

Oczywiście, brak awansu do europejskich pucharów wiąże się z ograniczeniem dochodów, lecz na pewno ich brak nie będzie ogromną katastrofą dla Manchesteru United. Jednak nie oznacza to, że ta wizja podoba się władzom klubu z Old Trafford.

Manchester United nadal może jeszcze zakończyć sezon na 7. lokacie, co w pewnych okolicznościach zapewni wcześniej wspomniane europejskie puchary w kolejnym sezonie. W sobotę podopieczni Rangnicka zmierzą się na Old Trafford z Norwich City, które dzielnie walczy o utrzymanie na koniec sezonu Premier League.

Zespół, który zakończy kampanię na 5. miejscu, od razu otrzyma miejsce w fazie grupowej Ligi Europy wraz z zwycięzcami FA Cup. Natomiast miejsce w Lidze Konferencji otrzyma zespół, który zwycięży w Pucharze Ligi.

Liverpool pokonał Chelsea w finale Pucharu Ligi, więc w przypadku, gdy zwycięzca FA Cup również będzie w czołowej czwórce Premier League, miejsce gwarantujące grę w europejskich pucharach zostanie przydzielone zespołowi z 7. miejsca. Na chwilę obecną tylko Crystal Palace nadal gra w Pucharze Anglii i nie ma miejsca w górnej czwórce.

Tymczasem, Manchester United monitoruje sytuację w mediach społecznościowych, gdyż istnieje obawa przed protestem przeciwko aktualnym właścicielom. Jedna z grup kibiców zaproponowała wspólny marsz ku Old Trafford. Fani mają spóźnić się na mecz 17 minut, gdzie każda minuta oznacza jeden rok panowania Glazerów.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze