Poznaliśmy kolejnych zawodników, którzy zagrają w charytatywnym meczu legend

manutd.com Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Oficjalna fundacja Manchesteru United postanowiła przedstawić kolejnych zawodników, którzy zagrają w nadchodzącym charytatywnym meczu legend. Emerytowane „Czerwone Diabły” zmierzą się 21 maja z byłymi graczami Liverpoolu.

Ostatnio ogłoszono, że w meczu legend zagrają Diego Forlan, Jaap Stam oraz Patrice Evra. Szkoleniowcem w tym meczu będzie legendarny Bryan Robson. Natomiast do drużyny legend „Czerwonych Diabłów” w tym tygodniu dołączyli Paul Scholes, Dymitar Berbatov, Nicky Butt, Dwight Yorke oraz Quinton Fortune.

Bułgarski napastnik zagra ponownie na Old Trafford po raz pierwszy od momentu swojego odejścia z klubu w 2012 roku. Berbatov w 149 spotkaniach w barwach Manchesteru United zdobył aż 56 bramek, w tym pamiętnego hat-tricka w meczu z Liverpoolem.

– Pamiętam moją przygodę na Old Trafford. Na pewno był to wyjątkowy etap mojej kariery – mówił Berbatov.

– Możliwość przeżycia tego ponownie jest czymś wyjątkowym. Wrócę i zagram dla Manchesteru w meczu o tytuł „Legend Północy”. Fani nadal pamiętają moje bramki w meczu z Liverpoolem, więc wiem, jak ważny jest dla nich ten mecz. Na pewno będzie to wspaniały dzień!

– Kiedy jeszcze byłem w klubie, to lubiłem współpracować z tamtejszą fundacją. Szczególnie lubiłem świąteczne wizyty w szpitalach. Nie mogę się doczekać, aby ponownie ich wesprzeć.

Inny emerytowany napastnik „Czerwonych Diabłów” Dwight Yorke wielokrotnie występował w meczach legend. Yorke nie ukrywał, że cieszy się z nadchodzącego powrotu na boisko.

– Nasza klubowa fundacja wspiera dzieci z hrabstwa Greater Manchester oraz z innych zakątków świata i odwala przy tym kawał dobrej roboty. Właśnie takie spotkania pomagają pozbierać fundusze, które umożliwią kontynuacje działań fundacji. Wierzę, że zobaczymy wielu fanów, którzy przyjdą tego dnia na stadion, aby nas dopingować.

– Fani obu zespołów będą mogli podziwiać jednych z najlepszych graczy w historii ich drużyn. Nazywamy to starciem „Legend Północy”, ponieważ wiążę się to z nie lada historią. Wszyscy ci gracze zrobili wiele dobrego dla swoich klubów. Będzie to niezwykły dzień.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze