“MEN”: Cristiano Ronaldo zawetował angaż Antonio Conte

MEN Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

“MEN” poinformował, że Cristiano Ronaldo nie był zwolennikiem zatrudnienia Antonio Conte po zwolnieniu Ole Gunnara Solskjaera. Portugalczyk miał zawetować możliwość angażu włoskiego szkoleniowca.

W pierwszej części sezonu z posadą szkoleniowca “Czerwonych Diabłów” pożegnał się Ole Gunnar Solskjaer. Podopieczni Norwega nie umieli odzyskać formy z początku sezonu, a o zwolnieniu Solskjaera przesądziły wysokie porażki z Manchesterem City, Liverpoolem oraz Watfordem.

Po Norwegu zespół przejął jeden z jego asystentów Michael Carrick, który poprowadził Manchester United w kilku kolejnych spotkaniach. W momencie ogłoszenia angażu Ralfa Rangnicka jako tymczasowego szkoleniowca Anglik zdecydował się również opuścić Old Trafford.

Jednak oprócz Rangnicka spekulowało się o negocjacjach z innymi szkoleniowcami. Media sugerowały podchody pod Mauricio Pochettino oraz Erika ten Haga, lecz mało prawdopodobne było, aby menedżerowie zdecydowali się porzucić swoje zespoły w połowie sezonu. Według ostatnich doniesień to właśnie szkoleniowiec Ajaxu zostanie nowym długoterminowym menedżerem Manchesteru United i latem zastąpi na stanowisku Ralfa Rangnicka.

Oprócz Ten Haga i Pochettino rozważano zatrudnienie Antonio Conte, który w pewnym momencie miał być faworytem klubu w tej sprawie. Według niektórych doniesień włoski trener miał być zainteresowany pracą na Old Trafford. Były menedżer m.in. Chelsea miał zaoferować swoje usługi władzom klubu z Manchesteru.

Ostatecznie włoski szkoleniowiec nie wylądował w Manchesterze i przejął inną drużynę z Anglii. Aktualnie Conte prowadzi Tottenham, z którym najpewniej wywalczy miejsce w czołowej czwórce ligi na koniec sezonu.

Według “MEN” sam Cristiano Ronaldo miał zawetować możliwość angażu Antonio Conte. Struktury klubu nie były pewne w sprawie kandydatury Włocha, a do tego wcześniej wspomniany Ronaldo miał przedstawić swoje obawy z jego przyjściem.

Dalsza przyszłość Cristiano Ronaldo na Old Trafford jest niepewna. Kontrakt zawodnika obowiązuje do czerwca 2023 roku, a brak Ligi Mistrzów może wpłynąć na plany Portugalczyka. Ronaldo po raz ostatni zagrał w Lidze Europy, kiedy był 17-latkiem, a reprezentował on wtedy barwy Sportingu.

Najprawdopodobniej Liga Europy i Liga Konferencji są jedynymi realnymi celami dla Manchesteru United na koniec sezonu. Zdaniem ESPN władze klubu z Old Trafford miały zakomunikować Rangnickowi, że klub musi zakwalifikować się do europejskich pucharów ze względu na dobro klubowych finansów.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze