Jonathan Shrager: Nemanja Matić opuści latem Manchester United

Jonathan Shrager Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennikarz Jonathan Shrager postanowił poinformować, że jeden z pomocników Manchesteru United odejdzie z klubu latem. Mowa o jednym z najbardziej doświadczonych zawodników “Czerwonych Diabłów” Nemanji Maticiu.

Serski defensywny pomocnik reprezentuje barwy Manchesteru United od lipca 2017 roku. Przed przenosinami do Manchesteru Matić grał dla innego klubu w Anglii – Chelsea. Dotychczas rozegrał on 183 spotkania dla “Czerwonych Diabłów”, w których zdobył 4 bramki oraz 9 asyst.

Natomiast jeśli chodzi o obecny sezon, to Serb pełni rolę rezerwowego. W kampanii 2021/22 Matić wystąpił w 26 meczach we wszystkich rozgrywkach i 2-krotnie asystował przy bramkach kolegów z zespołu. Ralf Rangnick wielokrotnie podkreślał, że pomocnik jest jednym z najlepszych graczy na Old Trafford w kwestii utrzymania się przy piłce.

Obecny kontrakt 33-latka wygasa w czerwcu 2023 roku, a do tego przyjście nowego menedżera latem może wpłynąć na jego dalszą karierę na Old Trafford. Zdaniem dziennikarza Jonathana Shragera Matić opuści Manchester United w nadchodzącym letnim oknie transferowym.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze