Rio Ferdinand: Erik ten Hag będzie musiał poprawić rekrutację w Manchesterze United

MEN Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Jeśli Erik ten Hag zostanie nowym szkoleniowcem Manchesteru United, to zdaniem Rio Ferdinanda będzie musiał poprawić problem, z którym „Czerwone Diabły” nie radzą sobie od czasu odejścia sir Aleksa Fergusona. Chodzi o pozyskiwanie odpowiednich zawodników.

Wiarygodne źródła podają, że holenderski szkoleniowiec już ustalił warunki trzyletniego kontraktu na Old Trafford i kwestią dni jest oficjalne potwierdzenie tego. Od tygodni Erik ten Hag przedstawiany był jako preferowany wybór przez władze Manchesteru United.

Jeśli dojdzie do zatrudnienia, to pierwszym wyzwaniem będzie letnie okienko transferowe. Wielu zawodników opuści klub, a nad innymi wiszą duże znaki zapytania. 52-latek będzie musiał podjąć decyzję czy chce spróbować podjąć z nimi współpracę.

Działania Manchester United na rynku transferowym w ciągu ostatnich kilku lat często stawały się obiektem krytyki. Klub wydaje duże ilości pieniędzy, ale w żaden sposób nie przekłada się to na jakość sportową. Rio Ferdinand zwraca uwagę na fakt, że Erik ten Hag będzie musiał uporządkować tę kwestię, jeśli chce odnieść sukces.

– Nie chodzi o ostatnie kilka okienek, ale niemal dziesięć lat od czasu odejścia sir Aleksa Fergusona. Rekrutacja nie była na dobrym poziomie. To musi się drastycznie zmienić, klub powinien zacząć od pozyskiwania odpowiednich zawodników – mówił Rio Ferdinand.

– Niekoniecznie chodzi o gwiazdy formatu światowego, ale właściwe charaktery i osobowości, które przywrócą odpowiednią kulturę w tym klubie. To może pozwolić ponownie podjąć rywalizację z innymi klubami. Nie tylko tu i teraz, ale i w przyszłości. To ma ogromne znaczenie.

– Jeśli Ten Hag dołączy do klubu, to chcę zobaczyć, jaki typ piłkarzy będzie chciał pozyskiwać. Rekrutacja w Manchesterze United będzie inna, niż w Ajaksie. Oczekiwania, charakter, umiejętność radzenia sobie z wymaganiami w Manchesterze United.

– Te sprawy wyglądają tutaj inaczej niż w Ajaksie, z całym szacunkiem do tego klubu. W ich kraju wiele się od nich wymaga, ale w Manchesterze United patrzy na ciebie cały świat. Jeśli popełniasz błąd, to piszą o tym wszystkie media na każdej platformie. Z całym szacunkiem, ale to inna sytuacja, niż w Ajaksie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze