Rio Ferdinand nie zgadza się z argumentami przeciwko Ten Hagowi. „Widział, jak Guardiola radził sobie z wielkimi piłkarzami”

Rio Ferdinand Presents FIVE Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Rio Ferdinand nie zgodził z krytykami Erika ten Haga, którzy uważają, że nie ma on odpowiedniego doświadczenia, aby pracować w takim klubie jak Manchester United.

Były piłkarz klubu z Old Trafford jest przekonany, że holenderski szkoleniowiec poradzi sobie w nowym środowisku, a szczególnie pomoże mu w tym doświadczenie pracy w Bayernie Monachium, gdzie w latach 2013-2015 pełnił rolę trenera drugiej drużyny i pomagał Pepowi Guardioli.

– Stosują bardzo ekscytujący i ofensywny futbol. Jestem pewien, że wiele nauczył się od Pepa Guardioli, kiedy pracował w Bayernie Monachium. Współpracował z nim i zarządzał drugim zespołem.

– Nie można mu zarzucić, że nie był w wielkim klubie. Niektórzy niepotrzebnie się tym przejmują. Pracował na zapleczu Bayernu Monachium, a to jeden z największych klubów na świecie.

– Widział, jak funkcjonuje Pep Guardiola, którego uważamy powszechnie za najlepszego szkoleniowca tej ery. Jurgenowi Kloppowi można było zarzucić to samo, ale on akurat pracował z jednym z najlepszych piłkarzy na świecie jako trener.

Ferdinand uważa, że Erik ten Hag widział, jak Pep Guardiola radzi sobie z zachowaniami największych gwiazd futbolu oraz ich ego, co będzie ważnym atutem w Manchesterze United.

– Rozumie, jak wygląda praca w wielkim klubie z ogromnymi wymaganiami. Na pewno zdaje sobie sprawę z tego, co go czeka w Manchesterze United. Co najważniejsze, przebywał w otoczeniu wielkich piłkarzy.

– Owszem, nie jako menedżer, ale siedział w tle, obserwował i widział, jak radzi sobie z nimi Pep Guardiola oraz jego współpracownicy.

– Widział, jak reagują na pewne sytuacje, więc jestem przekonany, że nie brakuje mu doświadczenia w pracy z gwiazdami. Myślę, że dogadanie się z piłkarzami Manchesteru United będzie ogromnie ważnym zadaniem – podsumował na swoim kanale były zawodnik.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze