David de Gea po zwycięstwie 3:2 z Norwich City: cieszymy się, ale wciąż mamy wiele do poprawy

USA Network Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United wymęczył zwycięstwo 3:2 z ostatnim w tabeli Norwich City i prześcignął Arsenal w ligowej tabeli, awansując na piąte miejsce. Postawę “Czerwonych Diabłów” w pomeczowym wywiadzie skomentował David de Gea.

Dzięki korzystnym rezultatom Manchester United traci do czwartego Tottenhamu zaledwie trzy punkty. David de Gea nie ukrywał jednak, że zespół Ralfa Rangnicka musi grać znacznie lepiej, jeżeli chce liczyć na na grę w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie, bo “Czerwone Diabły” znowu otarły się o kompromitację. Hat-trick Cristiano Ronaldo zagwarantował jednak upragnione trzy punkty.

– Czasami ludzie liczą tylko gole, ale Cristiano Ronaldo generalnie rozegrał bardzo dobry mecz. To były dla nas trzy bardzo ważne bramki. Wiemy, że nie gramy obecnie zbyt dobrze, ale najważniejszy jest komplet punktów.

– Nie wiem, czy straciliśmy gole przez brak defensywnych pomocników. Pozwoliliśmy Norwich na wykreowanie wielu okazji. Rywale rozegrali bardzo dobre spotkanie. Powinniśmy lepiej kontrolować przebieg tego meczu, szczególnie na własnym boisku przeciwko takiej drużynie. Strzelili naprawdę dwie bardzo ładne bramki i stworzyli sobie więcej sytuacji, ale ostatecznie to trzy gole Cristiano Ronaldo zapewniły nam trzy punkty.

– To dla nas ogromnie ważne zwycięstwo. Wciąż mamy szanse, aby zająć miejsce w czołowej czwórce, więc musimy o to walczyć. Old Trafford znowu było niesamowite. Gdy rywale wyrównali wynik meczu, kibice walczyli razem z nami i bardzo nas wspierali.

Hiszpański golkiper odniósł się również do swojej interwencji przy wyniku 2:2, kiedy wyciągnął się jak struna i obronił strzał Milota Rashicy, ratując swój zespół przed utratą trzeciego gola.

– To była bardzo trudna obrona. Kiedy rywal oddawał strzał, pomyślałem, że mogę nie zdążyć. Starałem się jednak rozciągnąć, jak tylko mogłem i udało się utrzymać wynik 2:2. Potem Cristiano Ronaldo zdobył trzeciego gola i wszyscy jesteśmy szczęśliwi, ale zdajemy sobie sprawę, że musimy się znacznie poprawić.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze