Ralf Rangnick wyjaśnia wybór składu na mecz z Norwich City

MUTV Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Tymczasowy szkoleniowiec Manchesteru United w rozmowie z MUTV postanowił wytłumaczyć wybór składu na mecz z Norwich City. Niemiecki menedżer ze względu na urazy swoich podopiecznych musiał dokonać kilku zmian.

Cztery zmiany w wyjściowym zespole

– Straciliśmy ostatnio kilku pomocników oraz w trzech poprzednich spotkaniach mieliśmy problemy ze zdobywaniem bramek i tworzeniem groźnych sytuacji pod bramką rywali. Właśnie dlatego zdecydowałem się wystawić w środku pola Bruno [Fernandesa] i Jessego [Lingarda] plus Paula [Pogbę]. Wydaje mi się, że mamy wystarczająco kreatywności na boisku, aby stwarzać sobie sytuacje i zdobywać bramki. Jednak równie ważne jest zachowanie balansu w grze defensywnej.

Ofensywna jedenastka

– W meczach z Evertonem, Leicester City oraz Atletico Madryt nie stworzyliśmy sobie wystarczająco wielu okazji do zdobycia goli. Dzisiaj mamy nadzieję, że uda nam się to poprawić przy pomocy właśnie takiego ustawienia. Tak, jak wcześniej powiedziałem, musimy jeszcze dobrze zachować się po stracie piłki.

Alejandro Garnacho na ławce rezerwowych

– Trenował z nami przez ostatnie dwa tygodnie i wiem, że jest jednym z najbardziej obiecujących młodych zawodników. Ma zaledwie 17-lat, lecz dopóki będzie dobrze spisywać się na treningach i nadal będzie chciał się rozwijać, to prędzej czy później nie tylko usiądzie na ławce rezerwowych, a otrzyma możliwość gry dla tego klubu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze