Grad bramek na Old Trafford. Man Utd pokonuje 3:2 Norwich City

Jakub Brzyski

Podopieczni Ralfa Rangnicka w 33. kolejce angielskiej ekstraklasy pokonali 3:2 zespół Norwich City, który nadal dzielnie walczy o utrzymanie na koniec sezonu. Zwycięstwo z “Karkami” było niezwykle ważne dla układu tabeli patrząc na potknięcia Arsenalu oraz Tottenhamu.

W pierwszych minutach meczu podopieczni Ralfa Rangnicka starali się dyktować tempo gry, co prawie nie zakończyło się stratą bramki. Piłkarze Norwich City wyczekiwali na błąd rywali i dzięki temu przeprowadzili niebezpieczny kontratak w okolicach 2. minuty. David de Gea na skraju pola karnego zatrzymał Teemu Pukkiego, lecz piłka odbiła się w stronę pozostałych graczy “Kanarków”. Rywale starali się dobić piłkę do pustej bramki, lecz dzięki zamieszaniu oraz defensorom Manchesteru United udało się oddalić zagrożenie.

Po 7. minutach gry Manchester United objął prowadzenie na własnym obiekcie. Anthony Elanga postanowił nie odpuszczać rywalom, którzy rozgrywali piłkę w okolicach własnego pola karnego. W pewnym momencie defensor gości podał niedokładnie do swojego partnera wzdłuż pola karnego, co wykorzystał Cristiano Ronaldo. Portugalczyk przejął futbolówkę i bez większych problemów umieścił ją w siatce.

“Czerwone Diabły” przez pierwsze 20 minut spotkania zdominowały swoich rywali, a to przekładało się na liczne akcje pod ich bramką. Natomiast podopieczni Deana Smitha pomimo niekorzystnego rezultatu pozostawali ustawieni defensywnie i starali się użądlić gospodarzy z kontrataku.

W 31. minucie Jesse Lingard stanął przed szansą na zdobycie gola. Diogo Dalot z prawej strony odegrał piłkę w okolice 5-metra. Futbolówkę zgarnął Lingard, który uderzył bezpośrednio na bramkę. Piłkę w ostatnim momencie na aut bramkowy skierował bramkarz Norwich City.

Kilkadziesiąt sekund później drugą bramkę w tym meczu zdobył Cristiano Ronaldo. “Czerwone Diabły” otrzymały rzut rożny po wyżej wspomnianej akcji Lingarda. Obrońców w polu karnym zmylił Cristiano Ronaldo, który po strzale głową umieścił futbolówkę w siatce.

Norwich City zdobyło bramkę kontaktową kilkanaście sekund przed końcem pierwszej połowy. Defensorzy Manchesteru United nie poradzili sobie z akcją rywali przeprowadzoną stroną Diogo Dalota. W rezultacie napastnik “Kanarków” dośrodkował piłkę w okolice 10-metra, którą przejął jeden z jego kolegów. Kieran Dowell pewnie wykończył akcję głową i nie dał najmniejszych szans De Gea.

W 52. minucie podopieczni Deana Smitha wyrównali. Zdobywcą gola był Teemu Pukki, który uniknął w ostatnim momencie pułapki ofsajdowej. Fiński napastnik niepilnowany przebiegł z piłką kilka metrów i uderzył po krótszym słupku bramki De Gea. Futbolówka odbiła się od wewnętrznej strony słupka i wpadła do bramki.

Trzy minuty później hiszpański bramkarz uratował swój zespół przed stratą trzeciego gola. Piłkarze gości przeprowadzili kolejny groźny kontratak, który w połączeniu z zamieszaniem w polu karnym “Czerwonych Diabłów” zakończył się strzałem z jego skraju. Na szczęście dla fanów klubu z czerwonej strony Manchesteru De Gea był czujny i wybronił niezwykle precyzyjne uderzenie.

W 60. minucie po dośrodkowaniu w pole karne Norwich City niefortunnie Harry Maguire kopnął w głowę Paul Pogbę. Głowa Francuza została dość szybko opatrzona przez klubowego lekarza. Pomocnik wrócił na boisko, a Ralf Rangnick dokonał pierwszej zmiany. Murawę opuścił Jesse Lingard, a zastąpił go Nemanja Matić.

25 minut przed końcem spotkania Ralf Rangnick postanowił dokonać kolejnych roszad w swoim zespole. Boisko opuścili Paul Pogba oraz Alex Telles. Ich miejsce zajęli Marcus Rashford oraz Juan Mata.

Kilka minut później Manchester United zdobywa trzecią bramkę i ponownie obejmuje prowadzenie. Podopieczni Rangnicka otrzymali rzut wolny na wysokości 25-metra. Na bezpośrednie uderzenie zdecydował się Cristiano Ronaldo. Piłka poszybowała w kierunku dalszego słupka bramki, co utrudniło bramkarzowi interwencję. Jest to pierwsza bramka Ronaldo bezpośrednio z rzutu wolnego od wielu miesięcy. Warto odnotować, że Ronaldo zanotował kolejnego hat-tricka w tym sezonie.

Piłkarze Manchesteru United nie dali sobie wyrwać zwycięstwa w końcówce meczu i zdobyli niezwykle ważne trzy punkty w walce o miejsce gwarantujące udział w następnej edycji Ligi Mistrzów. Pokonanie “Kanarków” było ważne, gdyż zarówno Arsenal, jak i Tottenham straciły punkty w swoich spotkaniach.

Manchester United – Norwich City 2:1
Cristiano Ronaldo 7′, 32′ i 72′ – Kieran Dowell 45′ i 52′ Teemu Pukki

Man Utd: De Gea, Dalot, Lindelöf, Maguire, Telles (74′ Rashford), Pogba (74′ Mata), Fernandes, Lingard (64′ Matić), Sancho, Ronaldo, Elanga.