Fabrizio Romano: Manchester United ustalił warunki kontraktu z Erikiem ten Hagiem

Fabrizio Romano, Guardian Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Fabrizio Romano poinformował, że Manchester United ustalił warunki kontraktu z Erikiem ten Hagiem. „Czerwone Diabły” mają teraz zasiąść do negocjacji z Ajaxem w sprawie klauzuli odstępnego. Ten Hag nadal ma naciskać na sprowadzenie swojego dotychczasowego asystenta.

W poprzednich tygodniach media zgodnie donosiły o postępach w negocjacjach na linii Manchester United – Erik ten Hag. Klub z Old Trafford w tym sezonie zwolnił ze stanowiska menedżera pierwszego zespołu Ole Gunnara Solskjaera. Przez wiele miesięcy spekulowano, kto zastąpi latem Ralfa Rangnicka i najprawdopodobniej będzie to wcześniej wspomniany Ten Hag.

Fabrizio Romano ujawnił, że klub doszedł do porozumienia ze szkoleniowcem w kwestii warunków kontraktu. W najnowszym poście dziennikarza w tej sprawie padło słynne „Here we go”. Aktualnie kolejnym priorytetem ma być sprowadzenie asystenta Ten Haga z Ajaxu Mitchella van der Gaaga.

„Czerwone Diabły” mają zasiąść do negocjacji z holenderskim zespołem w sprawie klauzuli odstępnego Ten Haga, która ma wynosić około 2 mln euro. Romano zaznaczył, że nie stanie się to ani dzisiaj (18 kwietnia), ani jutro. Od tego spotkania ma zależeć termin ogłoszenia sprowadzenia nowego menedżera Manchesteru United.

Jednak zdaniem Fabrizio Romano oraz Jamiego Jacksona z „The Guardian” oficjalne ogłoszenie przenosin Erika ten Haga ma być kwestią kilku dni. Szkoleniowiec ma podpisać z Manchesterem United 3-letnią umowę z opcją przedłużenia o 12 miesięcy lub 4-letni kontrakt, który wygaśnie w czerwcu 2026 roku.

Zapewniono Ten Haga, że klub spełni jego największe wymaganie, czyli ostateczny głos w sprawie transferów zawodników. Ten Hag ma być zdeterminowany i zamierza zapobiec kolejnym wpadkom transferowym klubu.

Oczekuje się, że Ten Hag będzie rozmawiać z nowymi pracodawcami w sprawie sprowadzenia swojego asystenta Mitchella van der Gaaga. Równocześnie klub ma prowadzić negocjacje z Steve’em McClarenem, który również miałby dołączyć do sztabu szkoleniowego.

Wcześniej informowano, że jednym z kandydatów w sprawie dołączenia do sztabu szkoleniowego Manchesteru United miał być Robin van Persie. Romano ujawnił, że problemem przy kandydaturze byłego napastnika mają być problemy z uzyskaniem dla niego wizy pracowniczej.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze