Ralf Rangnick: Paul Pogba prawdopodobnie nie będzie tutaj grał w przyszłym sezonie

MUTV Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Ralf Rangnick na przedmeczowej konferencji prasowej wypowiedział się na temat przyszłości Paula Pogby w Manchesterze United. Wszystko wskazuje na to, że mecz z Liverpoolem był ostatnim w jego wykonaniu w koszulce „Czerwonych Diabłów”.

Francuski pomocnik w ostatnim spotkaniu przeciwko „The Reds” nabawił się kontuzji łydki, która prawdopodobnie wykluczy go do końca sezonu. Ralf Rangnick zapytany przez dziennikarzy, czy był to ostatni występ Pogby w barwach Manchesteru United, odpowiedział dość jednoznacznie.

Przypomnijmy, że kontrakt pomocnika wygasa wraz z zakończeniem bieżącej kampanii. 30 czerwca Paul Pogba stanie się wolnym piłkarzem i raczej nie planuje przedłużać umowy z klubem z Old Trafford.

Niemiec dał również do zrozumienia, że Manchester United nie zamierza desperacko zatrzymywać mistrza świata z Rosji, sugerując, że przyszły szkoleniowiec Erik ten Hag nie widzi dla niego miejsca w swoim zespole.

– W tej chwili nie ma żadnego sensu, aby o nim dyskutować. Przeważnie jest kontuzjowany, ale wygrał z Francją mistrzostwo świata. Jest tak dobrym zawodnikiem, że był kluczowym graczem wyjściowego składu tej reprezentacji.

– Wszyscy wiemy, jaki ma potencjał i jak dobrym może być piłkarzem, ale podobnie jak kilku innych jego kolegów, miał problemy, aby notować najlepsze występy na stałym poziomie w Manchesterze United. Nie chodzi tylko o ten sezon czy kilka minionych tygodni. O ile pamiętam, miało to miejsce we wcześniejszych latach.

– Trudno powiedzieć, dlaczego jego kariera w Manchesterze United potoczyła się w taki sposób. Prawdopodobnie gdybym ja i inni trenerzy o tym wiedzieli, pewnie łatwiej byłoby to zmienić. Naprawdę nie wiem, ale nie ma sensu, aby się nad tym zastanawiać, ponieważ nie będzie dostępny na mecz z Arsenalem i prawdopodobnie na pozostałe cztery spotkania.

– Wygląda na to, że nie przedłuży kontraktu z klubem. Nie wiem, może klub lub Erik ten Hag też nie chcą, aby to robił. Najprawdopodobniej nie będzie go tutaj w przyszłym sezonie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze