Zła passa wyjazdowa trwa. „Kanonierzy” lepsi od „Czerwonych Diabłów”

Jakub Brzyski

Manchester United przegrał kolejne wyjazdowe starcie z rzędu. Tym razem podopieczni Ralfa Rangnicka przegrali 1:3 z Arsenalem, który to jest jednym z bezpośrednich rywali „Czerwonych Diabłów” w wyścigu o zajęcie miejsca w czołowej czwórce.

Podopieczni Ralfa Rangnicka podobnie jak w meczu z Liverpoolem jako pierwsi stracili bramkę. Tym razem defensywa „Czerwonych Diabłów” uległa już w 3. minucie. W pole karne gości wpadł rozpędzony z piłką przy nodze napastnik Arsenalu. David de Gea pewnie wybronił strzał zawodnika, lecz piłka wróciła na plac gry. Futbolówkę zgarnął Nuno Tevares i pewnie dobił ją do pustej części bramki.

W 14. minucie Anthony Elanga wbiegł w pole karne i uciekł swojemu rywalowi. Defensor rywali próbował wytrącić napastnika z równowagi. Elanga w rezultacie upadł w polu karnym i domagał się podyktowania rzutu karnego. Zdaniem głównego arbitra meczowego faulu nie było.

Kilka minut później Manchester United stanął przed szansą na wyrównanie. Piłkarze z Old Trafford rozgrywali piłkę wzdłuż pola karnego Arsenalu. Piłka ostatecznie trafiła pod nogi Diogo Dalota, który bez większego namysłu uderzył z okolic 18-metra. Piłka minęła bramkarza, lecz uderzyła tylko w poprzeczkę bramki.

W 27. minucie Arsenal zdobywa drugiego gola w tym meczu. Gracze gospodarzy zgrali piłkę w pole karne Manchesteru United. Alex Telles przegrał walkę o futbolówkę, która trafiła do napastnika czekającego na 11-metrze. Gracz pewnie umieścił ją w siatce. Analiza VAR początkowo sprawdzała pozycję spaloną u graczy „Kanonierów”, lecz ostatecznie cofnięto gola, lecz przyznano rzut karny ze względu na faul Alexa Tellesa. Napastnik Arsenalu nie pomylił się i ponownie umieścił piłkę w bramce. 0:2 dla Arsenalu.

Sześć minut później podopieczni Ralfa Rangnicka zdobyli gola kontaktowego w tym spotkaniu. Nemanja Matić dośrodkował piłkę z głębi pola w okolice 5-metra, a tam bez większych problemów walkę o futbolówkę wygrał Cristiano Ronaldo. Portugalczyk ograł bramkarza „Kanonierów” i zdobył pierwszego gola dla swojego zespołu w tym meczu.

Po dziesięciu minutach drugiej połowy arbitrzy dyktują rzut karny dla Manchesteru United. Sędziowie dopatrzyli się zagrania ręką u jednego z graczy „Kanonierów”, który starał się wybić piłkę głową. Do jedenastki podszedł Bruno Fernandes, który jej nie wykorzystał. Piłka po uderzeniu Portugalczyka trafiła w słupek i wyszła na aut bramkowy.

Manchester United dominował swoich rywali w pierwszym kwadransie drugiej połowy i przeprowadzał liczne ataki na ich bramkę. Podopiecznych Rangnicka nie speszył nawet niewykorzystany rzut karny. W 60. minucie Ronaldo ponownie umieścił piłkę w siatce, lecz arbitrzy dopatrzyli się minimalnego spalonego w tej akcji. W rezultacie anulowano bramkę dla „Czerwonych Diabłów”.

Dwie minuty później podopieczni Rangnicka przeprowadzili kolejną groźną akcję. Cristiano Ronaldo w okolicach pola karnego podał do nadbiegającego ze skrzydła Diogo Dalota. Boczny obrońca pewnie wbiegł w pole karne i uderzył na bramkę. Bramkarz nie zatrzymał strzału zawodnika, lecz ponownie słupek uratował „Kanonierów” przed stratą gola.

Pomimo chwilowej dominacji Manchesteru United to Arsenal zdobywa pierwszy gola w drugiej części meczu. Po wymianie podań pod polem karnym „Czerwonych Diabłów” strzałem za pola karnego popisał się pomocnik Granit Xhaka. Brak odpowiedniej asekuracji oraz nieodpowiednie ustawienia De Gea przesądziły o stracie bramki.

Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry Bruno Fernandes spóźnionym wejściem sfaulował swojego rywala i otrzymał w rezultacie żółty kartonik. Po chwili Ralf Rangnick postanowił dokonać roszad w szeregach swojego zespołu. Boisko opuścili Nemanja Matić oraz Anthony Elanga, a na murawie zastąpili ich Marcus Rashford oraz Jesse Lingard.

W 82. minucie żółty kartonik za podcięcie biegnącego rywala otrzymał Victor Lindelof. Zaledwie dwie minuty później Rangnick zdecydował się ściągnąć z boiska Bruno Fernandesa. Miejsce Portugalczyka zajął doświadczony Juan Mata.

W doliczonym czasie meczu za faul na rywalu żółty kartonik otrzymał Cristiano Ronaldo.

Arsenal – Manchester United 3:1

3′ Tavares, 32′ Saka, 70′ Xhaka – Ronaldo 34′

Man Utd: De Gea, Dalot, Varane, Lindelöf, Telles, Matić (78′ Lingard), McTominay, Fernandes (84′ Mata), Elanga (78′ Rashford), Ronaldo, Sancho.